2021 Yılı İçin Araç Muayene Ücretleri Ne Kadar ? - Teknolobit
Haber

2021 Yılı İçin Araç Muayene Ücretleri Ne Kadar ?

Bildiğiniz üzere ülkemizde son zamanların sosyal medya üzerinde konuşulan popüler konulardan bir tanesi muayene ücretleri idi. Araçların, kamyonların, motorların muayene için bildiğiniz üzere tüvtürk araç sahiplerinden belirli bir miktarda ücret istemekteydi, gelen yeni yıl ile birlikte zam ücretleri ve muayene ücretleri belli olmuş durumda.

2021 yılında araç muayene fiyatlarına %9,11 bir zam gelmiş durumda. 1 Ocak itibarı ile gelen bu zam fiyatlarına ek olarak egzoz muayenesinde 10 tl bir zaman gelmiş durumda ve 80 tl olan ücret 90 tl olarak belirlenmiştir.

Tarifeye %9,11 Zam Ücreti !

Türkiye’de uygulanan araç muayene fiyatları taşıttan taşıta değişen bir sistem ile işlemektedir. Kamyon, tır gibi taşıtlar yüksek miktarda ödeme yaparken otomobil, motosiklet gibi araçlar ise diğerlerine göre daha az miktarda para ödemektedir. 2020 yılında araç muayene fiyatları 342,20 TL idi ve şuan 2021 yılı itibarı ile birlikte belirlenen fiyat 372,88 TL olduğunu görüyoruz.

Şimdi ise tablo halinde sizlere araç muayene ücretlerinin detaylı bir şekilde paylaşacağız ve sizlerde taşıt kategorinize göre ne kadar ücret ödeyeceğinizi kolayca anlayabilirsiniz.

2021 Araç Muayene Fiyatları

  • Otomobil, Kamyonet, Minibüs, Arazi Taşıtı, Römork, Özel Amaçlı Taşıt için KDV dahil 372.88 TL
  • Kamyon, Otobüs, Çekici ve Tanker çeşitleri KDV dahil 503,86 TL
  • Motosiklet, Traktör ve Motorlu bisikletler KDV dahil 198,98 TL

2021 yılına başlangıcımız ile her yıl düzenli olarak gelen zamların içerisinde tabii ki muayene ücretleri de görmüş olduğunuz üzere yer almaktadır. 2020 yılına göre birçok taşıt çeşidine yaklaşık 30 – 35 tl gibi bir fiyat aralığında zam gelmiş durumda ki aynı şekilde egzoz muayenesine de geldiğini unutmayalım.

Sizler motorlu taşıtların muayenesi için alınan fiyatlar hakkında neler düşünüyorsunuz ? aşağıda bulunan yorum kısmına yazarak bizlerle paylaşabilir ve düşüncelerinizi yazabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu