Adsense Gösterim Başına Ne Kadar Veriyor ? - Teknolobit
Adsense

Adsense Gösterim Başına Ne Kadar Veriyor ?

En çok para kazandıran reklam şirketi olan google adsense, genel olarak web sitesi sahiplerinin para kazanma denildiğinde aklına gelen ilk firmadır. Son zamanlarda popüler bir soru başlığı olan adsense gösterim başına ne kadar veriyor sorusunu sizlere bu yazımızda ufak bir bilgi ile açıklık getirmek istedim.

Bildiğiniz üzere adsense paneline giriş yaptığınızda karşınızda kutu içerisinde BGBM (bin gösterim başına maliyet) adlı bir yazı gözükecektir. BGBM nedir diye soranlar için ise tanım olarak sitenize gelen bin kişi başına kazandığınız ücret olarak kısaca anlatabilirim. Örnek olarak orada bgbm 10 tl yazıyorsa sitenize 1000 kişi girerse gün içerisinde 10 tl veya civarı bir para kazancı bakiyenize eklenecektir.

İnternette gezinirken özellikle forum sitelerinde adsense platformuna yeni üye olanlar adsense bin gösterim başına ne kadar veriyor gibi sorular açıyorlar ve bende buna dair bu yazıyı paylaşmaktayım. Dilerseniz lafı daha fazla uzatmadan yazımıza geçebiliriz.

Adsense Gösterim Başına Ne Kadar Veriyor ?

Arkadaşlar google adsense hiçbir zaman tık veya gösterim başına net bir kazanç söylememektedir. Genel olarak fark ederseniz oradaki değerler sürekli zaman içerisinde değişime uğramaktadır ki örnek olarak sabah baktığınızda 10 tl olan bgbm, yakın bir zaman içerisinde 15 veya 5 tl gibi bir değer ile değişebiliyor.

Sonuç olarak adsense üzerinden net bir hesaplama maallesef yapamayız çünkü hem tık kazançları hem de gösterim kazançları anlık değiştiği için bu durum maallesef çözülemiyor. Bu durumda tabii ki sitenizde yayınlanan reklam türlerinin de etkisinin olduğunu söyleyebilirim çünkü bazı reklam veren firmalar yüksek tbm iken bazıları çok düşük değerler ile kazanç sağlamanızı istemektedirler.

Sizlerde konu ile alakalı görüş ve fikirlerinizi aşağıda bulunan yorum kısmına yazarak bizlerle paylaşabilir ve bilgi akşını sağlamış olabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu