Adsense Kodu Nereye Yapıştırılır ? - Teknolobit
Adsense

Adsense Kodu Nereye Yapıştırılır ?

Google Adsense, internet sitelerinden para kazanmanızı sağlayan ve webmasterların en popüler para kazanma firmalarının başında gelmektedir. İnternet sitenizden veya kurduğunuz bir blog üzerinden para kazanmak istiyorsanız adsense başvurusu yaparak sitenizi incelemeye gönderebilirsiniz.

Adsense başvurusu yaparken sitenize bir adsense kod yapıştırılması isteniyor ki bu kodu head kodları arasına yapıştırmanız istenmektedir. Burası sitenizin ana bölümü olan bir yerdir ki birazdan basit bir şekilde anlatıma geçeceğim. Bu problemi yaşayan aramızda bir çok kişi var ki az önce forumda bir kişi bu sorunu yaşadığı için böyle bir yazı paylaşmak istedim. Dilerseniz derhal konumuza geçerek bizleri hangi işlemlerin beklediğini görebilir ve hangi adımları uygulamamız gerektiğine bakabiliriz.

Adsense Head Kodu Siteye Nasıl Yapıştırılır ?

Adsense başvuru esnasında sizlere bir kod verecektir ve açıklama olarak ise ”siteniz.com sitesinin HTML’sine, <head> ile </head> etiketlerinin arasına yapıştırın” demektedir. Dilerseniz nasıl yapıştıracağımız dair bilgi için direk işleme geçelim.

  • İlk olarak wordpress admin panelimize giriyoruz.
  • Buradan Görünüm bölümünden Tema Düzenleyici kısmına giriş yapalım.

  • Buradan ise sağ taraftan header.php bölümünü bularak tıklıyoruz.

  • Şimdi asıl kodun yapıştırılacağı bölüme girmiş bulunmaktayız. Açılan kod ekranının en üstünde <head>
    yazısını göreceksinizdir, bir altına gelerek adsense kodumuzu oraya yapıştırıyoruz ve Dosyayı Güncelle diyerek çıkıyoruz.

Bu işlemleri yaptıktan sonra artık sitenizin ana bölümünde adsense kodları bulunmaktadır ki bu sayede adsense başvurunuzun onaylanma aşaması daha kolay olacaktır.

Adsense Kodunuzu sitenize yapıştırdınız fakat sitenizde kod bulunamadı hatasını alıyorsanız önbellek temizleme yapmanız gerekmektedir ki bu sayede direk kod bulunacaktır. Sizlerde konu ile alakalı yorumlarınızı aşağıda bulunan yorum kısmına yazarak bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu