Adsense Ödemeleri Ayın Kaçında Yatar ? - Teknolobit
Adsense

Adsense Ödemeleri Ayın Kaçında Yatar ?

Adsense bildiğiniz üzere sitelerinizden para kazanmanızı sağlayan harika bir reklam şirketidir. Dünya üzerinde herkesin kullanmak istemiş olduğu adsense, haliyle bu popülerlik ile beraber bazı kurallara ve zaman döngüsüne sahiptir. İnternette aratılan bir konu olan adsense ödemeleri hangi gün yatıyor sorusuna cevap vermek için bu şekilde bir yazı hazırlamak istedim.

Adsense ödemelerini alabilmek için ilk olarak bilmeniz gereken işlem tabii ki adsense ödeme eşiği denilen limiti geçebilmektir. Yani diyelim ki Ocak ayında 150 TL kazanç yansıdı, maallesef bu ödemeyi alamazsınız. Adsense ödeme eşiği 200 TL olduğu için paranızın yatması için ilk olarak hesap bakiyeniz 200 tl olması gerekmektedir.

Adsense Ödemeleri Ayın Kaçında Yatıyor ?

Bildiğiniz üzere adsense ödemeleri aylık döngü olarak işlemektedir. Ay başında kazançlarınız hesabınızda tam olarak yansımaktadır ve net kazanç olarak görülmektedir.

Ülkemizde adsense ödemeleri genel olarak her ay 21 ila 26 arasında yatmaktadır ki bu durum her ay değişkenlik sağlayabilmektedir. Benim eski adsense hesabımda genel olarak her ay 23-24 arası yatmaktaydı fakat bazı aylarda gecikme söz konusu olabiliyordu, bu yüzden ödemem gelmeyecek gibi asla düşünmeyin, adsense illa o ay bitmeden yatıracaktır.

Adsense bakiyeniz 200 TL veya 200 TL’yi geçtiğinde mutlaka eklemiş olduğunuz banka kartına yatacaktır ki bu durumda şüpheniz asla olmamalıdır. Genel olarak forumlarda, bloglarda vb alanlarda adsense ödemem yatmadı gibi birçok başlık görebiliyoruz fakat eninde sonunda ödememi aldım diye cevap yazmaktadırlar.

Bu yazımızda adsense ödemeleri hakkında kısa bir makale paylaşmak istedim ki umarım sizler için faydalı bir yazı olmuştur. Sizlerde aşağıda bulunan yorum kısmına ödemelerinizi hangi sıklıkla aldığınız hakkında bilgilerinizi paylaşarak bizlerle bilgi akışı sağlayabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu