Adsense Pin Kodu Ne Zaman Gelir ? - Teknolobit
Adsense

Adsense Pin Kodu Ne Zaman Gelir ?

Google Adsense, internet dünyasının en sağlam ve sevilen reklam firmalarının başında gelmektedir. Bir google ürünü olan adsense servisi, insanların web sitelerine, bloglarına ve mobil uygulamalarında reklam almasını sağlayarak para kazandıran bir yöntemdir. Bu yazımızda birçok kişinin merak ettiği adsense pin kodu ne zaman gelir sorusunu sizler için cevaplayacağız.

Sizlerin web sitelerini onayladığı andan itibaren bir reklam kodu vermektedir ve sizler bu reklam kodlarını sitenizin belli yerlerine ekleyerek para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Google adsense dünya üzerinde yüzbinlerce kişinin kullanmış olduğu bir reklam firması olduğu için haliyle sistemde bazen problemler olabiliyor. Asıl konumuz olan adsense pin gelmeme sorunu ise aslında bir hata değil, gecikme diyebiliriz.

Adsense üzerinde belli bir para eşiği noktasına geldiğinizde artık paranızı çekebilmek için adsense evinize veya istediğiniz bir adrese pin göndermektedir. Bu pin ise ülkemize gelişlerde maallesef çok gecikmeli gelmektedir. Bunun olayı ise gelen pin belgesinin yurtdışı üzerinden gelmesidir.

Adsense Pin Ne Zaman Gelir?

Adsense pinleri ülkemize yurtdışından gelmesi nedeniyle yaklaşık olarak 2-3 ay gibi bir süre zarfında ulaşmaktadır. Genel olarak adsense size uyarı ve bilgilendirme yapmak için mail atmaktadır ve mail içerisinde 2 ila 4 hafta arasında gelmesi planlanmaktadır. Fakat Türkiye’ye gelme konusu biraz sıkıntılı olduğu için bu durum 2 ay gibi bir sürede gelmektedir.

Durumdan duruma değişiklik gösterildiği gibi zamanla 4-5 ayı bulan pin kodları da bulunmaktadır. Bu durum maallesef bir şanssızlık çerçevesine girmektedir. Genel olarak bu durumu araştırma yaparsanız web siteleri sizlere 2-4 hafta içerisinde elinize ulaşacaktır gibi cümleler kurmaktadır ama arkadaşlar emin olun o kadar kısa süre içerisinde elinize ulaşması zor bir durum diyebilirim.

Ayrıca bkz: Adsense Pin Kodu Hangi Kargo ile Geliyor? 

Adsense PİN Gelmezse Ne Yapmalıyım?

PTT ile İleşime Geçin 

Ülkemize gönderilen google adsense pin kodları PTT kargosu ile çalışmaktadır. Ülkemizde birçok kullanıcının pini bazen kısa bir süre içerisinde gelebiliyor fakat ptt kargosunun aksaklıklarından dolayı veya unutulan bazı durumlarda elinize geçmeyebiliyor. PTT müdürlüğünü arayarak gerekli bilgileri alabilirsiniz.

Adresinize Bakın

Google Adsense üzerinde ayarlar bölümüne pin isterken yazmış olduğunuz il, ilçe, adres gibi alanlara tekrar göz atmanızı öneririm. Aksi taktirde bu alanda yaptığınız ufak bir yanlışlık adresinizin bulunamamasına yol açacağı gibi pin kodunun da elinize geçememesi demektedir.

Bizleri facebook ve twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca aşağıda bulunan yorum kısmına konu ile alakalı görüşlerinizi yazarak bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu