En İyi 5 Anahtar Kelime Bulma Sitesi - Teknolobit
İnternet

En İyi 5 Anahtar Kelime Bulma Sitesi

Bir blog veya sitenin öne çıkması için webmasterlar büyük çalışmalar ve gereksinimler ile mücadele ederek çalışmalarını sürdürmektedirler. Bir sitenin gelişmesinde ise en büyük öne çıkan faktörlerden birisi ise arama motoru optimizasyonu çalışmasıdır ki bu motorun içerisinde bulunan anahtar kelime bulma bizlerin bu konudaki ana konusudur.

Anahtar kelimeler bir yazıyı diğer yazıların önüne geçmesini sağlayan çok büyük bir etkileşim aracıdır ki bunu hemen hemen her webmaster bilmektedir. Yanlış anahtar seçimi yapmak sitenizi maallesef sıralamalarda geriye atabileceği için ön plana çıkması sebebiyle sitenizin doğru anahtar kelimesini bulmak için siteleri sizlere önermekteyiz.

Peki nelerdir bu 5 tane olan anahtar kelime bulma siteleri diye soruyorsanız derhal yazımıza geçebiliriz. Aşağıda bulunan siteleri kullanarak kolaylıkla yazdığınız yazıları üst sıralara taşıyabilirsiniz.

Wordtracker

Wordtracker isimli anahtar kelime bulma aracımız listemizin ilk sırasında yer almaktadır. Özellikle tavsiye ettiğim araçlardan birisidir ki yüzlerce webmasterın kullanmış olduğu bir sistemdir kendisi. Kolay kullanımı ve basit arayüzü sayesinde aradığınız anahtar kelimeleri en doğru şekilde seçimleyebilirsiniz ve sitenizde uygulamanızı kolayca yapabilirsiniz.

Sitemiz ilk bir hafta dahilinde ücretsiz olarak üyelik vermektedir ve devamında maallesef üyelik satın almanızı gerekmektedir ki bu maallesef üzücü bir durum. Fakat paket fiyatları normal bir şekilde geldiği için uygun fiyatlı bir seo çalışması hazırlamak isterseniz bu siteyi mutlaka denemelisiniz diyebilirim.

Ayrıca bkz: Bilgisayardan Telefon Görüşmesi Nasıl Yapılır?

KeywordTool.io

Keyword Tool sitesi ise bizleri ücretsiz olarak karşılayan benim de kullanmış olduğum sistemlerden birisidir. Anahtar kelime nasıl bulunur diyorsanız bu siteyi kullanmanızı mutlaka öneririm. Sadece blog ve site ile ilgilenen kişilerin de değil, YouTube, Bing, Amazon, İnstagram gibi daha birçok aracında anahtar kelime bulma işleminde sitemizde bizlere yardımcı olmaktadır.

Tamamen ücretsiz ve kolay bir kullanım paneline sahip olacağınız bu sitede üyelik vs gerekmediği için listemizin ikinci sırasına yerleşmeye hak kazanmaktadır. Sizlerde bu siteyi en iyi şekilde kullanarak seo ayarlarınızı en iyi düzeye getirebilirsiniz. 

 

Uber Suggest

Aylık kullanıcı olarak incelendiğinde milyonlarca kişinin siteye girerek anahtar kelime aradıkları bu siteyi listemizin üçüncü sırasına ekleyerek sizlerle paylaşmaktayız. Kullanabileceğiniz en kaliteli anahtar kelime bulma araçlarından birisidir. Sizlere kullanıcıların aramış olduğu kelimelere göre içerikler sunan bu sitede google adworsun sizlere sunmadığı birçok kelimeyi bulabilme imkanınız bulunmaktadır.

Birbirinden farklı dillerde arama yapabileceğiniz bu site üzerinde Türkiye seçeneğinin de bulunduğu belirtmeliyim ki gayet düzgün bir şekilde servisleri çalışmaktadır. Eğer ki sitenizin seo çalışmasını uber suggest ile yapmak istiyorum derseniz çok şey kazanacaksınız demektir.

MOZ

MOZ, hem kendi sitenizin analizini, anahtar kelime bulma aracını işlevini sizlere sunuyorken ayriyeten rakiplerinizin de istediğiniz gibi site analizleri yaparak kolayca sizlere raporlar halinde sunmaktadır. Çok işlevli ve kaliteli bir site olduğu için mutlaka denemenizi düşündüğüm araçlardan birisidir kendisi.

KWFinder

KWFinder ile birlikte aradığınız eşsiz kelimeleri bulmak çok daha kolay hale gelmektedir. Sizlerde bu siteyi kullanarak sitenizin seo geliştirme işlemini en iyi şekilde ücretsiz olarak geliştirebilirsiniz. Kelimelerin aranma hacmine ve kelime zorluğu denilen özelliklerine kolayca ulaşma seçeneğinin de sunduğunu sizlere söyleyebilirim.

Sizlere tavsiyede bulunduğumuz bu web sitesi araçları anahtar kelime bulma yöntemlerinin en iyisidir ki sizlerde kullanıp denediğinizde başarılı olduklarını kolayca göreceksinizdir. Sitenizin seo çalışmalarını doğru adımlarla ilerlettiğiniz taktirde her şey yolunda gidecektir ki bunu en net zaman içerisinde göreceksinizdir.

Sizlerde hemen aşağıda bulunan yorum kısmına konu ile alakaları görüşlerinizi yazarak bizlerle paylaşabilirsiniz. Ayrıca bizleri facebook ve twitter hesaplarımızdan takip etmeyi unutmayın.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu