Android En İyi Sesli Asistan Uygulamaları - Teknolobit
Blog

Android En İyi Sesli Asistan Uygulamaları

Android işletim sistemi gün geçtikçe çok daha kapsamlı olarak kullanılmaya başlayan ve açık sistem özellikleri ile kullanıcıların çok daha dikkatini çeken bir işletim sistemidir. Günümüzde diğer işletim sistemlerine göre açık dünya halinde olması bir avantaj olarak görünen bir sistem olması, Android sistemini bir tık daha ön plana çıkarmaktadır. Bu yazımızda sizler için en iyi sesli asistan uygulamalarını bir araya getirdik ve sizlerle paylaşmak istedik.

Gelişen teknoloji ve araçları ile birlikte bildiğiniz üzere son zamanlarda robotlaşma gibi konu başlıklarını bir hayli görebilirsiniz. Telefonlarda ise moda haline gelen bir durum olan sesli asistan özelliği bir çok yönden kullanıcılara kolaylık sağlamaktadır.

İos işletim sistemlerinde bildiğiniz üzere siri özelliği olması binlerce iPhone kullanıcısının çok severek kullandığı bir özelliktir ki bizlerde bu yazımızda sizlere android en iyi sesli asistan uygulamalarını, android asistan, android siri benzeri uygulama bularak paylaşmak istedik.

Listede paylaşacağımız uygulamalarımızın hepsini play store üzerinden bularak indirme işlemi sağlayabilirsiniz ki bizler başlık kısımlarına link ekleyerek daha hızlı ulaşmanızı sağlamaktayız. Dilerseniz lafımızı daha fazla uzatmadan listemize geçelim ve bizleri hangi uygulamaların beklediğine göz atalım.

Google Asistan

Listemizin ilk sırasında yer alan google asistan, android dünyasının en popüler ve bilindik asistan uygulamalarından bir tanesidir. Adından da anlaşılacağı üzere bir google ürünü olan bu asistan uygulamamız bizlere bir hayli özellikler sunmaktadır.

Sesli komutlar ile birlikte çalışma yapabileceğiniz google asistan uygulamasını başlatmak için ”ok google” demeniz gerekmektedir. Bu komutu söyledikten sonra asistan sizleri dinleyecektir ve siz müzik çal, bu uygulamayı aç gibi komutlar ile birlikte istediğiniz gibi adımları asistana uygulatabilirsiniz. Uygulama mağaza üzerinde tamamen ücretsiz olmakla birlikte birçok özelliği de kapsamaktadır ki bunlardan bazıları pratik yol tarifi, arama motorunda istediğiniz bir şeyi araştırma, mesaj okutma gibi özelliklerdir.

Android dünyasında bulabileceğiniz asistan uygulamaları sınırlı diyebilirim ki sizler için en iyi 3 uygulamayı listelemek istedik. Genel olarak maallesef onlarca asistan uygulaması markette yayımlanmasına dair birçoğu işlevsiz ve işe yaramayan reklam uygulamaları diyebilirim.

Diğer asistan uygulamasına geçmek için aşağıdan sonraki butonuna tıklayınız.

1 2 3Sonraki sayfa

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu