Android Uygulama Çökme/MSA Sürekli Olarak Duruyor Hatası Çözümü - Teknolobit
Mobil

Android Uygulama Çökme/MSA Sürekli Olarak Duruyor Hatası Çözümü

Android işletim sistemine sahip olan birçok cihaz yaşanan bazı problemlerden dolayı telefonlara çökme hatası meydana getirmektedir. Bizlerde bu yazımızda sizlere msa sürekli olarak duruyor, android uygulamaları çöküyor, android system webview, webview sorunu gibi soru başlıklarını çözerek sizleri bilgilendireceğiz.

Son zamanlarda alınan bu tür hatalar işletim sistemi ve ayrıca yazılımların oluşturduğu bazı ayarlardan dolayı meydana gelmektedir. Eski veya yeni telefon fark etmeksizin telefonlarda çıkan bu tür android çökme olayları maallesef herkesin başını sarmaktadır.

WebView sorunu olarak da bilinen bu hata gün içerisinde maallesef birçok kullanıcıyı sinirlendirmiş durumda ki forum gibi mecralarda paylaşım yapan birçok kişi oldu. Aşağıda göstermiş olduğum yöntem ile birlikte bu hatayı kolaylıkla yok ederek telefon veya tabletlerinizde aldığınız bu hatayı iptal etmiş olacaksınızdır. Dilerseniz derhal konumuza geçerek bizleri hangi adımların beklediğine göz atabiliriz.

Android Uygulama Çökme Hatası Çözümü

Çözüm 1 | Chrome Güncelleme İptal Etme

  1. Telefonumuzun Ayarlar bölümüne geliyoruz.
  2. Uygulamalar kısmına tıklıyoruz.
  3. Buradan ise Uygulamaları Yönet diyoruz.
  4. Listeden Chrome bulup Güncellemeleri Kaldır seçeneğini seçiyoruz.

Çözüm 2 | Android WebView Güncellemesi Yapmak

  1. Google Play’e giriş yapıyoruz.
  2. Arama kısmına Android Sistem WebView yazarak indiriyoruz.
  3. Kurulumu gerçekleştiriyoruz.

Bu işlemleri gerçekleştirdikten sonra artık telefonunuzda msa sürekli olarak duruyor hatası, android çökme hatası gibi olayları yaşamadan cihazınızı kullanmaya devam edebilirsiniz.

Bu hata maallesef android sistem webview kaynaklı bir durum olduğu için çözüm olarak da google bu yazılıma güncelleme getirerek problemi ortadan kaldırmış durumdadır. Kendi xiaomi cihazımızda da yaşadığımız bir olaydı ve bu adımları doğru bir şekilde gerçekleştirdiğiniz taktirde sorun ortadan kalktı ki sizde de işe yarayacaktır. Sizlerde aşağıda bulunan yorum kısmına konu ile alakalı görüşlerinizi yazabilir ve bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu