Antwifi Modem Şifresi Nasıl Değiştirilir? - Teknolobit
İnternet

Antwifi Modem Şifresi Nasıl Değiştirilir?

İnternet ağı, hayatımızın olmazsa olmazları arasında yer almaktadır. Hepimiz günlük hayatımızdaki birçok şeyi internet aracılığı ile birlikte gerçekleştirmekteyiz. Sosyal medya için, video izlemek için, oyun oynamak için vb birçok durumda sıklıkla karşımıza çıkmaktadır. Bunun yanında onlarca farklı internet ağı dağıtıcısı markası yer almaktadır. Bildiğiniz üzere günümüzde Türk Telekom, Ttnet gibi isimler popüler markalar arasında yer almaktadır.

Son zamanlarda birçok ilde antwifi ismi bir hayli popülerleşmektedir. Kotasız ve paket şeklinde internet kullanımına açık olan antwifi hizmeti, harika bir internet deneyimi sunmaktadır. Taahhüt olmadan sınırsız internet kullanmak isteyen kişiler kolaylıkla antwifi internetinden yararlanabilmektedir.

Dilerseniz antwifi ile alakalı merak edilen soruları cevaplamaya geçebiliriz. Bu sayede bizleri ne tür bilgilerin beklediğine kısaca göz atmış olabiliriz.

 Antwifi Nedir?

Antwifi, internet operatörü markalarından metro ethernet altyapısı ile birlikte gelen interneti belirli noktalara dağıtmaktadır. Bu noktalardan da kullanıcılarına yayın ile birlikte ulaştırılmaktadır. Günümüzde Antwifi internet paketleri, diğer markalara göre bir hayli uygun olarak satışa sunulmaktadır. Haliye insanlar da bu tür paketlere bir hayli yoğun ilgi göstermektedirler. Ayrıca paket çokluğu sebebiyle kullanıcılar kendi bütçelerine göre gerekli seçimleri yapabilmektedirler.

Evinizin çatısına birer alıcı anten yerleştirilir ve bu anten ile birlikte Antwifi noktasından internet çekilmektedir. Çekilen internet ise o bina içerisindeki dairelere kolaylıkla ulaştırılmaktadır. Kablolama işlemlerini antwifi yetkilileri istediğiniz taktirde yapmaktadır. Sonrasında ise size kalan tek şey evinize modem alarak antwifi internetini kullanmaya başlamaktır. Türkiye’nin hemen hemen birçok ilinde faaliyetlerini göstermektedir.

Peki neden antwifi? Şu şekilde söyleyebilirim ki; Antwifi, taahütsüz ve kotasız olarak kullanıcılarını karşılamaktadır. Ayrıca internetinizi yükledikten 30 gün sonra yükleme yapmadığınız taktirde herhangi bir ücret ödemezsiniz. Siz ne zaman paketinizi yüklerseniz, o zaman internetiniz açılacaktır. Ayrıca uygun internet paketleri ile birlikte aylık bütçenize göre internetinizi kolaylıkla seçebilirsiniz. Antwifi kullanıcıları resmi web sitesi üzerinden online ödeme ile birlikte ödemelerini gerçekleştirebilmektedir. Ayrıca mesaj ile birlikte paketinizin süresi bittiğinde bilgilendirilmektesiniz. Hizmet olarak gerçekten de son derece memnun kalacağınız bir yapıya sahip diyebilirim.

Antwifi Modem Şifresi Değiştirme

Bu konu ile alakalı en çok merak edilen konulardan birisi de Antwifi modem şifresi nasıl değiştirilir konusudur. Sizler için bu konuyu detaylı olarak araştırdım ve gerekli bilgilere ulaşım sağladım. Dilerseniz lafı daha fazla uzatmadan adımlarımıza geçiş sağlayabiliriz.

1. İlk olarak tarayıcımızı açıyoruz. Url alanına ”192.168.0.1” yazıyoruz ve Enter tuşuna basıyoruz.

Antwifi
Antwifi

Açılan ekranda şifre bilgisi istenecektir. Bu alana ise ”admin” yazıyoruz ve giriş yap butonuna basıyoruz.

Antwifi
Antwifi

Panelimiz açılmış durumdadır. Açılan ekranda sol kısımda yer alan Kablosuz Ayarları bölümüne basıyoruz.

Antwifi
Antwifi

Şimdi ise modem bilgilerimiz karşımızda yer almaktadır. Buradan Wifi Şifresi yazan alana istediğimiz şifreyi yazıyoruz. Ayrıca üst kısımda yer alan Wifi Adı bölümünden de modeminizin ismini kolaylıkla değiştirebilirsiniz.

Antwifi
Antwifi

Buradaki adımları eksiksiz olarak tamamladığımızda kolaylıkla antwifi şifre değiştirme işlemimizi gerçekleştirmiş olmaktayız. Sizlerde modeminize bağlanarak mobilden yada bilgisayar üzerinden bu işlemleri sağlayabilirsiniz.

Bu yazımızda sizlerle birlikte Antwifi Modem Şifresi Nasıl Değiştirilir? başlığı altında paylaşımda bulunmaktayım. Umarım sizler için faydalı ve bilgi içeren bir makale türü olmuştur. Sizlerde aşağıda yer alan yorum kısmına konu ile alakalı görüşlerinizi yazabilirsiniz. Ayrıca Antwifi ile alakalı bilgilerinizi de bizlerle paylaşmaktan çekinmeyin.

Ayrıca bu içerikler de dikkatinizi çekebilir:

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu