Bankada Kayıtlı Telefon Numarası Değiştirme 2023 - Teknolobit
Blog

Bankada Kayıtlı Telefon Numarası Değiştirme 2023

Banka sektörü günden güne farklı güncellemelerle gelişmekte ve çeşitli değişimler göstermektedir. Günümüzde bankalar; birçok işlemi mobil bankacılık üzerinden gerçekleştirmeyi kolaylaştırmış, şubeye gitmeden işlem yapma olanağı sağlamıştır. Şubeye gitmeden telefon numarası güncelleme, hesap açma gibi birçok işlem mobil bankacılık üzerinden yürütülebilir duruma gelmiştir. Bankacılık sektöründe güvenli bir biçimde işlem yapmak, hızlı ve kolay işlem yapmak kadar önemlidir. Mobil uygulamalarda genellikle güvenlik önlemi olarak telefon numaraları kullanılır. Bu sebeple banka hesaplarınızda kullandığınız telefon numarasının kendinize ait güncel bir numara olması önemlidir. Eğer bankalarda bulunan telefon numaranızı değiştirdiyseniz, müşterisi olduğunuz bankaya bunu mutlaka bildirerek telefon numarası güncelleme işlemini gerçekleştirmeniz gerekir. Telefon numarası ile birçok bankacılık işlemi yapılabilir ve hesaplarınıza erişim sağlanabilir. Hesaplarınıza hızlı ve güvenli bir biçimde erişmek için banka telefon numaranızı değiştirdiyseniz güncelleme işlemi yapmanız önemlidir.

Banka Telefon Numarası Değiştirme

Banka Telefon Numarası Değiştirme
Banka Telefon Numarası Değiştirme

Banka hesaplarınıza mobil uygulamalar üzerinden rahatlıkla erişmek istiyorsanız, kullandığınız telefon numarası değiştiğinde hesaplarınızdaki numarayı da güncellemeniz gerekir. Bu işlemi yapmanın kolay yolları vardır, bu yollar: 

  • Müşterisi olduğunuz bankanın herhangi bir şubesine giderek değişikliği bildirmek.
  • Bankanın müşteri hizmetlerini arayarak telefon numarası güncelleme işlemini gerçekleştirmek. Bu işlem yapılırken hesabınızda kullandığınız eski numaranın geçerli olması gerekebilir. 
  • Bankanın ATM’leri aracılığıyla telefon numarası değişikliğini bildirebilirsiniz fakat bazı bankalar bu işlemin ATM üzerinden gerçekleşmesine izin vermeyebilir.
  • Dilekçe vererek telefon numaranızı güncelleyebilirsiniz.

Müşteri Hizmetlerini Arayarak Cep Telefonu Numara Değiştirme

Müşteri Hizmetlerini Aramak
Müşteri Hizmetlerini Aramak

Bankaya kayıtlı telefon numarası güncelleme işlemi bankadan bankaya farklılaşabilir. Bazı bankalar müşteri hizmetlerini arayarak bu değişikliği sağlamanıza izin verirken, bazı bankalar bu işlemi farklı şekillerde yapmanızı talep edebilir. Telefon numarası değiştirme işlemini müşteri hizmetlerini arayarak yapıp yapamayacağınızı bankanın müşteri hizmetlerine ulaşarak öğrenebilirsiniz. Eğer bankanız bu işleme izin veriyorsa size güvenlik amaçlı bazı sorular yöneltilerek güncelleme sağlanacaktır. ATM’lerden bu işlemi gerçekleştirmeyi deneyebilir ya da şubeye giderek numara değişikliğini gerçekleştirebilirsiniz.

 

Ayrıca bknz: ATM Paramı Yuttu Ne Yapmalıyım?

 

ATM üzerinden numara güncelleme nasıl yapılır?

ATM Üzerinden Telefon Numarası Güncelleme
ATM Üzerinden Telefon Numarası Güncelleme

ATM üzerinden de telefon numarası güncelleme işlemi gerçekleştirilebilir. Peki ya bu işlem nasıl yapılır? Bankanın ATM’sine giderek numara değişikliği yapmak istediğiniz hesaba ait kartı yerleştirin ve giriş yapın. İletişim bilgileri sekmesine gidin ve numara güncelleme yazan yere yeni numaranızı ekleyin. Bazı bankalar bu işlemin ATM üzerinden yapılmasına izin vermeyebilir. Bu durumda banka şubesine giderek hızlı bir biçimde güncelleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. 

Banka Numara Güncelleme İçin Dilekçe Vermek

Numara Güncelleme İçin Dilekçe Vermek
Numara Güncelleme İçin Dilekçe Vermek

Banka telefon numarası güncelleme işlemi için dilekçe vermek de bu işlem için kullanılan yöntemlerden bir tanesidir. Bankaya vermek üzere yazılacak dilekçede; müşteri numarası veya T.C kimlik numarası, sistemde kayıtlı telefon numarası ve güncelleme talebinizle birlikte yeni numaranız yer almalıdır. Dilekçenin alt kısmına isim, soyisim ve imzanızı ekleyerek dilekçenizi tamamlayabilirsiniz. Hazırladığınız dilekçeyi bankaya mail atarak, FAX yoluyla ya da şubeye yollayarak teslim edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu