Başlat Menüsünde Klavye Çalışmıyor [Çözüm] - Teknolobit
Yazılım

Başlat Menüsünde Klavye Çalışmıyor [Çözüm]

Windows işletim sistemli bilgisayarlar olası hatalara açık sürümlerdir ki bu hatalardan bir tanesi de windows başlat menüsünde klavye çalışmıyor sorunudur. Bizlerde bu sorunu aşabilmeniz adına aşağıda bir çözüm yolu önerisinde bulunarak kolayca hatayı ortadan kaldıracağız.

Genel olarak bu hata güncelleme sonrasında veya sürücüler ile ilgili bir işlem yapıldığında ortaya çıkan bir hata türüdür. Bildiğiniz üzere windows işletim sistemi genel olarak belli aralıklarla güncelleme almaktadır ve kullanıcıların bu sorunlarını ortadan kaldırmaya çalışmaktadır ki bazen bu durum tam tersine dönebilmektedir. Bu sorunu büyük ihtimalle windows 10 işletim sisteminde göreceksinizdir ki genel olarak kullanıcıların büyük bir çoğunluğu sıkıntıyı windows 10 üzerinde yaşamaktadır. Dilerseniz lafı daha fazla uzatmadan işlemimize geçerek bizleri hangi adımların beklediğine göz atabiliriz.

Başlat Klavye Çalışmıyor Sorunu Çözümü

Bilgisayarınızda başlat menüsünde klavyenizin çalışmaması genel olarak “ctfmon.exe” dosyasının başlatılmaması ile alakalıdır ki bu sorunu aşağıda ki yöntem ile yok edebiliriz.

  1. İlk olarak Windows + R” tuş kombinasyonu ile çalıştır görevini açıyoruz.
  2. Açılan kutu içerisinde “C:\Windows\System32\ctfmon.exe” yazarak Tamam diyoruz.
  3. İşlem tamamlandıktan sonra ise kutuyu kapatıyoruz.

Bu işlemleri tamamladıktan sonra artık başlat klavye çalışmıyor sorununu tamamen ortadan kaldırmış olacaksınızdır.

Bu göstermiş olduğumuz yöntem ile birlikte bilgisayarınızın başlat menüsünde klavyenizi kolaylıkla çalıştırmış olacaksınızdır. Dilerseniz aşağıda bulunan yorum kısmına konu ile alakalı görüşlerinizi yazabilir, ayrıca işlem başarılı veya başarısız ise yazarak destek alabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu