Bir Sitenin Alexa Değeri Nasıl Öğrenilir ? - Teknolobit
İnternet

Bir Sitenin Alexa Değeri Nasıl Öğrenilir ?

Gün geçtikçe çoğalan web siteleri ve insanların kendine ait olarak kurmuş olduğu bloglar sayesinde internet ortamında artan bilgi deposu artmaktadır. Bilgilerin, problemlerin ve çözümlerin dolaştığı internet ortamında web sitelerin insanların için önemi hayli bir yüksek durumdadır. Bu yazımızda sizler için alexa değeri nasıl öğrenilir sorusunun cevabını vermek istedik.

Webmaster denilen web sitesi yöneticilerinin sıklıkla kullanmış olduğu bazı özellikler bulunmaktadır. Bunlar sitenin yönetimi ve gelişmesi adına büyük önem taşımaktadırlar. Bir sitenin kalitesi genel olarak onu google’da üst sıralara taşımakla birlikte index alma gibi konularda da bir hayli yardımcı olmaktadır. Bizlerde sizlere bugün sitenin dünya ve Türkiye üzerindeki alexa değerini öğrenme adımlarını basit bir şekilde göstermek istiyoruz.

Aşağıda bulunan işlemleri eksiksiz bir şekilde tamamladığınız taktirde kolaylıkla bu işlemi sağlayabilirsiniz.

Web Sitesi Alexa Değeri Öğrenme | Masaüstü

Eğer masaüstü bir bilgisayardan bu işlemi yapmak istiyorsanız bunu harika bir google chrome eklentisi ile gerçekleştirebilirsiniz.


Ayrıca bkz: Telefondan Kendi Numaranızı Öğrenebileceğiniz Çok Basit Bir Yöntem

Alexa Traffic Rank Eklentisi

Eklentiyi indirmek için tıklayın.


  • İlk olarak indirdiğiniz eklentiyi kurun ve herhangi bir siteye girin.
  • Sağ üst köşeye Mavi logolu bir eklenti gelecektir, ona tıklayın.
  • Hangi siteye giriş yaptığınızda o logoya tıklamanız durumunda sitelerin Alexa değerini sizlere gösterecektir.
  • Site değeri yanında site hızı, backlink gibi bazı kısayolları da göstermektedir.
Web Sitesi Alexa Değeri Öğrenme | Mobil

Android veya İOS telefon kullanıyorsanız bir sitenin alexa değerini yine aynı şekilde kolayca öğrenebilme imkanınız bulunmaktadır.

  • İlk olarak buradaki web sitesine giriş yapıyoruz.
  • Daha sonra oradaki link yerine alexa değerini öğrenmek istediğiniz siteyi yazıyoruz.
  • Enter yaptıktan sonra karşınıza tüm alexa değerleri gelecektir.

Bu iki işlem ile hem mobil cihazlarınızda hem de bilgisayarlarınız üzerinden kolayca alexa trafiklerini öğrenebilme imkanınız bulunmaktadır.

Gayet basit adımlar ile anlattığımız bu adımlardan daha farklı yollar da bulunmaktadır fakat bizler sizin kolaylığınız adına basit olan bu yöntemleri sizlerle paylaşmaktayız.

Sizlerde hemen aşağıda bulunan yorum kısmına konu ile alakalı yorumlarınızı yazabilirsiniz. Ayrıca bizleri facebook ve twitter hesaplarımızdan takip etmeyi unutmayın.

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Bir Sitenin Alexa Değeri Nasıl Öğrenilir ? başlıklı inceleme yazınız çok yararlı olmuş, elinize sağlık. Masaüstü bilgisayardan okuyordum ve heyecanla chrome eklentisini kurdum. Fakat bilin bakalım ne oldu? Alexa sonuçlarım “no data” olarak görünüyor. Alexa beni sıralamasında sonuncu yapmaya bile değer görmemiş. Cehalet mutluluktur dedikleri doğruymuş, Bir Sitenin Alexa Değeri Nasıl Öğrenilir ? yazınız son derece anlaşılır, kısa ve öz ama şimdi eklentiyi kaldırıyorum. 🙁

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu