2022 Black Friday İndirimleri Ne Zaman? - Teknolobit
Haber

2022 Black Friday İndirimleri Ne Zaman?

 

Bütün bir sene heyecanla beklenen indirim çılgınlığı Black Friday, tüm ürünlerde çeşitli indirimlerin gerçekleştiği bir dönemdir. Teknolojik aletler, ev aletleri, giyim ürünleri ve daha birçok ürün çeşidinin indirime girdiği bu dönem alışveriş tutkunları tarafından büyük bir heyecanla bekleniyor. Her yıl Şükran Günü’nden sonraki ilk cumaya denk gelen şahane cuma indirimleri, kimi zaman bazı markalar tarafından birkaç gün de gerçekleştirilebiliyor.

 

Black Friday Ne Zaman?

Ürünlerin indirime girmesi ve bütçe dostu bir hal alması insanlar için mutluluk verici bir durum olarak görülürken, bu indirim günlerinden neden kara cuma olarak bahsediliyor? Geçmiş dönemde Black Friday’de  Philadelphia’da indirim sebebiyle yoğun bir trafik oluşması ve yığılmaların ortaya çıkması sebebiyle 1961 yılında gazetelerde Black Friday olarak bahsedilmiştir. Daha sonra büyük indirimlerin gerçekleştiği gün Black Friday olarak adlandırılmıştır. İndirim günlerinde mağazalar oldukça erken saatlerde açılıp geç saatlerde kapılarını kapatırlar. Mağazalarda olduğu gibi aynı zamanda online satış mağazalarında da kara cuma indirimleri geçerli olur. İnsanlar ihtiyaçlarını bütçe dostu bir biçimde satın alabilmek için zaman zaman şahane cumayı bekleyerek alışveriş yaparlar. 

 

Peki ya 2022 yılında Black Friday ne zaman? Bu yıl kara cuma indirimleri 25 Kasım 2022 Cuma gününe denk geliyor. Birçok marka şahane cuma indirimlerini erken başlatarak ya da geç bitirerek bir günden fazla devam etmesini sağlıyor fakat bu indirimler genellikle 24 saat sürüyor. 

 

Black Friday İndirimleri Ne Kadar Oluyor?

Birçok kişinin heyecanla beklediği Black Friday indirimleri, gece yarısından itibaren başlayıp gün boyu devam ediyor. Mağazalarda ve online satış mağazalarında gerçekleşen bu indirimlerde, ürünler %50’ye ulaşan fırsatlarla satışa sunuluyor. İndirim severler için büyük bir fırsat olan kara cuma indirimlerinde alışveriş merkezlerinde ve online satış mağazalarında yoğunluklar oluşabiliyor. Yoğunluk sebebiyle ürünler hızla tükenebileceği için hızlı davranmakta fayda bulunuyor. Black Friday, indirimli ürünler satın almak isteyenleri her sene sevindiren büyük bir fırsat! Ünlü markaların pahalı ürünleri dahil olmak üzere birçok şeyin büyük indirimlerle satışa sunulduğu Black Friday, normal şartlarda ürünleri satın almakta zorlanacak kişilere satın alma şansı tanıyor. Bu sebeple, büyük küçük her markanın dahil olduğu şahane cuma indirimleri yaş aralığı fark etmeksizin herkesin heyecanla beklediği bir gün olarak görülüyor. 

 

Benzer İçerik: İndirim nasıl takip edilir?

 

Black Friday İndirim Oranları

Black Friday indirim oranları mağazadan mağazaya değişiklik gösterebiliyor. Bu dönemde genel olarak ünlü ve çok sık ziyaret edilen markaların ürünleri daha fazla talep görüyor. Black Friday döneminde mağazalar, ürünlerini %50’ye varan indirimlerle satışa sunuyor. Şahane cuma indirimlerinde giyim, elektronik, ev eşyaları gibi her türden ürün talep görüyor. Kişiler ihtiyaçlarını satın almak için bugünü bekleyerek indirim zamanında satın alıyor. Black Friday, tüm dünyada aynı anda gerçekleşen bir alışveriş çılgınlığı olarak biliniyor. Bu yıl hangi markaların ürünlerine ne kadar indirim yapacağı heyecanla bekleniyor. Mağazaların önünde kuyruklar oluşturan, online satış platformlarının çökmesine sebep olan alışveriş çılgınlığı her yıl olduğu gibi bu yıl da tüm dünyada büyük etki yaratacak gibi gözüküyor.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu