Canlı Yayın Yaparak Para Kazandıran Uygulamalar - Teknolobit
Blog

Canlı Yayın Yaparak Para Kazandıran Uygulamalar

Canlı yayınlar, son zamanların gittikçe popülerleşen kavramlarından bir tanesidir. Bildiğiniz üzere internet üzerinden binlerce kişi yayın açarak para kazanma yolunda kendini ilerletmektedir. Bizlerde bu yazımızda sizler için yayın yaparak para kazandıran uygulamalar paylaşımı yaparak sizlerle paylaşmaktayız.

Canlı yayın sektörü özellikle mobil sektörde çok daha farklı bir boyutta yer almaktadır. TikTok, Twitch gibi platformlar canlı yayın yaparken para kazanma desteği de sunması sonrasında bu olay çok daha farklı konumlara yerleşmiş durumdadır.

İnternet üzerinden para kazanmak aslında çok daha basit bir hale geldi diyebiliriz. YouTube gibi platformlarda video yükleyip para kazanmak günümüzde 5 kişiden 3’ünün denemiş olduğu ve birçok kişinin de başarılı olduğu bir konudur. Şimdi ise genişleyen zaman diliminde canlı yayın yaparak para kazanmak bir tık daha popüler haldedir.

Peki Canlı Yayın Yaparken Nasıl Para Kazanırız?

Evet, canlı yayın yaparken para kazanılan bir kaç farklı yol bulunmaktadır. Bu yollardan en popüler ise bağış ve sponsor eşliğinde para kazanılmasıdır.

Bağış yolu; İnsanlar sizlerin canlı yayın videonuzu izlerken kendi istekleri doğrultusunda sizlere para bağışında (hediye) bulunması durumudur. Bu olay aslında Twitch gibi oyun platformlarında gerçekleştirilen bir olaydı. Şimdi ise birçok farklı platformda kullanılan yaygın bir yöntemdir.

Sponsor; Kullandığınız uygulama üzerinde belli bir kitleye hitap etmeye başladığınızda büyük firmalar veya ün kazanmaya çalışan insanlar sizlere ulaşmaktadır. Sizlere onların canlı yayında reklamını yapmanızı ve bunun karşılığında ise para göndereceklerini teklif ederler.

Bu iki yöntem aşağıda bulunan farklı platformlar üzerinde kullanılan en yaygın para kazanma yöntemlerindendir. Şimdi ise canlı yayın para kazanma uygulamaları listesine geçerek bizleri bekleyen uygulamalara göz atabiliriz.

Twitch

Dünya üzerinde kullanılan en popüler canlı yayın araçlarından biriside twitch platformudur. Binlerce kişinin geçim kaynağı haline gelmiş olan bu platformda genel olarak oyun videoları çekilerek para kazanılmaktadır.

İnsanlar burada canlı yayınlar yaparak insanlardan bağış toplamaktadır. Belli bir büyük kitleye ulaştığında ise büyük firmaların sponsorluğu eşliğinde para kazanabilmektedir. Ayrıca bu tür platformlarda çekiliş gibi olaylar yapıldığında gerçekten iyi bir kitleye kısa bir zaman içerisine ulaşabilirsiniz.

DLive

Tabii ki listemizin 2.sırasında bizleri DLive uygulaması karşılamaktadır. Sosyal medya denildiğinde akla gelen yazılımlardan bir tanesidir.

Özellikle son zamanlarda popüler hale gelen bu uygulamadan aylık binlerce tl kazanan kişiler bulunmaktadır. Bu uygulama ile canlı yayınlar yaparak kolay bir şekilde para kazanabilirsiniz. Oyun, Sohbet gibi birçok farklı kategori içerisinde kendinize uygun alanı seçebilirsiniz. Bağış gibi farklı şekillerde de kolaylıkla para kazanmaya başlayabilirsiniz.

TikTok

Sosyal medyayı yakıp kavuran o uygulama, TikTok. Bildiğiniz gibi tiktok tüm dünyada yediden yetmişe milyonlarca kişinin kullanmış olduğu çok büyük bir platformdur.

TikTok ile para kazanmak aslında çok basit bir yöntemdir. Canlı yayın yaparken denemeniz gereken ilk platformlardan birisidir. Burada genel olarak sponsorluk eşliğinde para kazanılması gerçekleştirilmektedir. Belli bir takipçi sayısı sonrasında ajans ve sponsor ile birlikte para güzel paralar kazanabileceksinizdir.

Younow

Son zamanlarda çok adını duymasak bile Younow platformu, tarih olarak eskiye dayanan bir yerdir. 2011 yılında kurulan ve günümüze kadar kendini bozmadan ilerleyen bu platform canlı yayın yapma sitesidir.

Burada bir hesap oluşturarak kendinize kanal oluşturmaktasınızdır. Siteye üye olan kişiler ise sizleri takip ederek canlı yayınlarınızı izlemeye başlarlar. Canlı yayın esnasında ise sitenin kendi para birimlerinden satın alarak sizlere hediye şeklinde bağış atmaktadırlar.

Bigo Live

Bu uygulamamızın adı ise BIGO LIVE Canlı Yayın olarak bizleri karşılamaktadır. Singapur merkezli olarak bilinen bu yazılım en popüler canlı yayın araçlarından bir tanesidir.

Genel olarak sohbet şeklinde videolar bulunan bu uygulamada para kazanmak kolay bir yöntemdir. Bigo Live yayıncıları global olarak genel bir rakam söylemek gerekirse aylık 5000 dolar gibi bir kazanç sağlamaktadır. Eğer sizlerde bu şekilde bir para kazanmaya başlarsanız bu platformda çok daha iyi yerlere gelebilirsiniz.

Bu yazımızda sizlere en popüler canlı yayın uygulamaları paylaşımında bulunarak sizlere sunmaktayız. Sizlerde yayın yaparak para kazandıran uygulamalar ile birlikte para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Aşağıda bulunan yorum kısmına konu ile alakalı görüşlerinizi yazarak bizlerle hızlı bir şekilde paylaşabilirsiniz. Ayrıca bizleri facebook, twitter ve pinterest hesaplarımızdan takip ederek güncel paylaşımlarımıza ulaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu