Chrome Arama Motorunu Değiştirme - Teknolobit
Yazılım

Chrome Arama Motorunu Değiştirme

İnternet dünyasında birçok web tarayıcısı bulunmaktadır ve gün geçtikçe de çoğalmaya devam etmektedir. Son yılların en çok kullanılan ve en sevilen internet tarayıcısı olan google chrome, sağlamış olduğu birçok özellik ve ayarlar ile birlikte dünyada milyonlarca kişinin göz bebeği diyebiliriz.

Bildiğiniz üzere internette sörf yapabilmek için yüzlerce farklı arama motoru bulunmaktadır. Dünya üzerinde ise bildiğiniz üzere en popüler arama motoru google olduğu için genel olarak kullanım oranı çok yüksek seviyededir. Bizlerde bu yazımızda sizler için varsayılan arama motorunu google yapma gibi soru başlıklarını cevaplayarak en basit bir şekilde sizlere açıklamak istedik.

Chrome Varsayılan Arama Motoru Nasıl Değiştirilir ?

Chrome tarayıcısını açın, Sağ üst üç noktaya tıklayarak Ayarlar menüsünü seçin.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sol bölümden Arama Motoru kısmına geçiş yapın.

Açılan ekrandan Arama Motoru bölümünün altından “Adres çubuğunda kullanılan arama motoru” ifadesine tıklayarak Google seçimini gerçekleştirin.

Bu işlemleri eksiksiz bir şekilde tamamladığınızda artık chrome varsayılan arama motorunuz google olacaktır ve sorunsuz bir şekilde kullanmaya başlayabileceksinizdir.

Google Chrome tarayıcınızın eğer varsayılan arama motorunu yandex, bing veya daha farklı bir servis ile değiştirmek isterseniz aynı adımları takip ederek seçenekler kısmından daha farklı bir motor seçimi yapabilirsiniz. Fakat arama sonuçlarında en iyi sonucu alabilmeniz adına sizlere google’ı tavsiye etmekteyiz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu