Google Chrome Karanlık Mod Yapma [Eklentisiz] - Teknolobit
İnternetYazılım

Google Chrome Karanlık Mod Yapma [Eklentisiz]

Tarayıcılar günümüzde internet ortamına erişim sağlayabilmemizi sağlayan harika araçlardır. Google, yandex, bing gibi servisleri kullanarak internette sörf yapmamızı sağlayan bu uygulamalar gün geçtikçe gelişmekte ve bizlere çok daha fazla özellik sağlamaktadırlar. Bu yazımızda ise sizlere birçok kullanıcının sormuş olduğu chrome karanlık mod yapma işlemini anlatmaktayız.

Mobil telefonlarımızda çok önceden gelen bir özellik olan karanlık tema artık bilgisayar platformunda da siz kullanıcıları beklemektedir. Karanlık tema genel olarak gece kullanılması tavsiye edilen ve göz yormasını en aza indirebilen bir yapıya sahip olması nedeni ile binlerce kişinin tercih ettiği bir özelliktir.

Aşağıda bulunan adımları takip ettiğinizde kolaylıkla chrome karanlık mod yapma etkinleştirme işlemini gerçekleştirmiş olacaksınızdır. 

Chrome Karanlık Tema Nasıl Yapılır ?

  • Google Chrome tarayıcımızı açarak boş bir sayfaya geçiş yapıyoruz.
  • Üst kısımda bulunan link kısmına chrome://flags/#enable-force-dark kodunu yapıştırıyoruz.
  • Force Dark Mode for Web Contents seçeneği default olarak seçili olacaktır, sizler onu enable haline getiriyorsunuz.
  • Tarayıcınızı yeniden başlattığınız taktirde işleminiz tamamlanmış olacaktır.

Bu işlemleri gerçekleştirdikten sonra artık google chrome siyah tema haline gelecektir.

Genel olarak bu işlemleri eklenti, program vs kullanarak göstermektedirler ki siyah modun en orjinal ve kolay yolu bu yöntem olması nedeniyle sitemizde sizlerle paylaşmak istedik. Siyah tema ise bizlerin değerlendirmesine göre gayet hoş bir yapı ile bizleri karşıladı ve tarayıcı içerisinde aşırı basıcılığı olmaması nedeniyle bizlerden beğeni kazanmış durumda.

Sizlerde aşağıda bulunan yorum kısmına konu ile alakalı görüşlerinizi yazarak bizlerle paylaşabilirsiniz. Ayrıca bizleri facebook ve twitter hesaplarımızdan da takip ederek kolaylıkla güncel paylaşımlarımıza erişim sağlayabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu