Chrome Güvenli Bağlantı Oluşturuluyor Hatası Çözümü - Teknolobit
Yazılım

Chrome Güvenli Bağlantı Oluşturuluyor Hatası Çözümü

Google Chrome gün geçtikçe kullanım oranını tüm dünya üzerinde arttırmaya devam ettirmektedir. Son zamanlarda özellikle internet üzerinde gördüğüm bir hata çeşidi olan chrome güvenli bağlantılı oluşturuluyor, güvenli bağlantı oluşturuluyor, güvenli bağlantı oluşturuluyor uzun sürüyor gibi soruları sizlerle birlikte çözüme kavuşturarak hatayı ortadan kaldıracağız.

Genel olarak internet sitelerine giriş yaparken alınan bu hata, bilgisayarımızla alakalı bir problem olarak bilinmektedir. Bilgisayar üzerinde algılanan internetin problem yaşattığı bu hata aslında geçici bir hata türüdür ki illa da bu sorunu ortadan kaldırmak istiyorum derseniz çözüm yoluna başvurabilirsiniz. Genel olarak windows 10 işletim sistemi üzerinde görülen bu hata türü regedit gibi çözüm yolları ile çözülmeye çalışılmaktadır fakat o tür işlemlerin işe yaramadığını söyleyebilirim. Dilerseniz derhal çözüm yolumuza geçerek bizleri hangi adımların beklediğine göz atabiliriz.

Chrome Güvenli Bağlantı Oluşturuluyor Hatası Çözümü

  • İlk olarak Görev Yöneticisi” aracını açıyoruz.

  • Daha sonra ise “Hizmetler” bölümüne tıklıyoruz.

  • Buradan ise “CryptSvc” hizmetine “Sağ Tuş” yaparak “Durdur” diyoruz.
  • Bu işlemi bitirdikten sonra ise “görev yöneticisi” aracını kapatıyoruz.

Burada anlatmış olduğumuz adımları tamamladıktan sonra artık işlemlerimiz bitmiş ve chrome güvenli bağlantı oluşturuluyor hatasını kolayca çözmüş olacağız.

İnternet üzerinde araştırma yaptığımız taktirde birçok kaynak üzerinde burada alınan hatanın çözüm yolu bulunmaktadır fakat kendim denememe rağmen sadece buradaki işlem işe yaradığı için sizlerle paylaşmak istedim. Sizlerde aşağıda bulunan yorum kısmına konu ile alakalı yorumlarınızı yazarak bizlerle görüşlerinizi kolayca paylaşabilirsiniz.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu