Chrome Şifreleri İçe ve Dışarı Aktarma - Teknolobit
BlogİnternetYazılım

Chrome Şifreleri İçe ve Dışarı Aktarma

Google Chrome, günümüzde en çok kullanılan ve tercih edilen işletim sistemlerinden birisidir. Hızı, güvenirliği, eklentileri vb birçok farklı alanda işlevselliği ile ön plana çıkmaktadır. Tarayıcı olarak ben de uzun yıllardan bu yana sadece Chrome kullandım ve şimdiye kadar hiçbir şikayetimin olmadığını söyleyebilirim. Stabil ve performanslı olarak çalışması, son derece kullanıcı dostu olduğunu göstermektedir.

İnternet işleri ile uğraşmam nedeniyle, senkronizasyon gibi özellikler benim için olmazsa olmaz özelliklerden birisidir. Bu sebepten dolayı tarayıcı kısmında Google Chrome kullanmayı tercih etmekteyim. Nerede olursam olayım, tek bir hesap ile birlikte tüm cihazlardan tüm bilgilerime kolaylıkla ulaşım sağlayabilmekteyim. Bu tabi ki benim için en büyük avantajlardan birisidir. Her geçen gün büyüyen kullanıcı kitlesi, geliştirilen özellikler ile birlikte, sizlere de bu tarayıcıyı kullanmanızı tavsiye etmekteyim.

Bu yazımızda sizlerle birlikte Chrome Şifreleri içe ve dışa aktarma ile alakalı bilgiler hakkında paylaşımda bulunmak istiyorum. Bildiğiniz üzere web siteleri ve uygulamalarda yer alan şifrelerimiz, hayatımızın olmazsa olmazları arasında yer almaktadır. Chrome üzerinde kayıtlı olan şifrelerimizi tek bir dosya ile kaydedebilir ve başka tarayıcılara ekleme yapabilmekteyiz. Sizler için bu konuyu detaylı olarak paylaşmak ve sizleri bilgilendirmek istiyorum.

Chrome Şifreleri İçe Aktarma Nedir?

Tarayıcı üzerinde kayıtlı onlarca farklı şifre ve bilgilerimiz yer alıyor. Bu şifreleri başka bir tarayıcıdan indirme yaparak, farklı bir tarayıcıya yükleme işlemine içe aktarma denmektedir. Bu tür durumlarda gerçekten de kullanıcılar için büyük bir avantaj söz konusu diyebiliriz. Kolaylıkla tüm şifrelerimizi, tek bir dosya ile birlikte içe aktarma yapabilmekteyiz.

Chrome Şifreleri Dışa Aktarma Nedir?

Tarayıcılarımız üzerinde yukarıda da bahsettiğim gibi onlarca farklı şifre türü yer almaktadır. Bu şifreleri başka bir tarayıcıya yüklemek için ise dışa aktarma işlemini kullanmaktayız. İster chrome tarayıcınıza, isterseniz de başka bir tarayıcıya hızlıca aktarma yapabilirsiniz. Birazdan chrome şifreleri içe ve dışa aktarma işlemlerini sizlere anlatmak ve kolay bir şekilde göstermek istiyorum.

Chrome Şifreleri İçe ve Dışarı Aktarma

Tarayıcılarımızda bu işlemi yapmak son derece basit ve hızlı adımlar eşliğinde gerçekleşmektedir. Sizler için buradaki işlemleri son derece hızlı ve basit bir şekilde anlatarak, bilgileri aktarmak istiyorum.

Chrome şifreleri içe aktarmak için aşağıdaki adımları takip etmeniz yeterli olacaktır.

Chrome Şifreleri İçe ve Dışarı Aktarma
Chrome Şifreleri İçe ve Dışarı Aktarma
 • İlk olarak tarayıcımıza “chrome://settings/passwords” linkini yapıştırıyoruz.
 • Açılan ekranda şifrelerimiz karşımızda otomatik olarak gelmiş olacaktır.
 • Kayıtlı Şifreler hizasında yer alan üç nokta butonuna basıyoruz.
 • Sonrasında ise Şifreleri dışa aktar yazısına tıklıyoruz.
 • Tıkladıktan sonra kaydetme ekranı gelecek ve istediğiniz konumu seçebilirsiniz.

Chrome şifreleri dışa aktarmak için aşağıdaki adımları takip etmeniz yeterli olacaktır.

 • İlk olarak tarayıcımıza “chrome://flags/#PasswordImport” linkini yapıştırıyoruz.
 • Açılan ekranda arama kısmından “Password Import” bölümünü buluyoruz.
 • Default seçeneğini “Enabled” yapıyoruz.
 • Şimdi ise chrome://settings/passwords” kısmına gelelim.
 • Üç noktadan Şifreleri içe aktar yazısına tıklıyoruz.
 • Dosyamız hangi konumdaysa, oradan hızlıca seçim yapabilirsiniz.

Bu yazımızda sizlerle birlikte Chrome Şifreleri İçe ve Dışarı Aktarma başlığı altında bilgilendirme yapmaktayım. Umarım sizler için faydalı ve bilgi içeren bir makale türü olmuştur. Sizlerde aşağıda yer alan yorum kısmına konu ile alakalı görüşlerinizi yazmayı unutmayın. Aynı zamanda çözüm yollarının sizde işe yarayıp yaramadığını, bizlerle birlikte belirtmeyi unutmayın.

Ayrıca bu içerikler de dikkatinizi çekebilir: 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu