Cities Skylines Oyundan Atıyor Sorunu Çözümü - Teknolobit
Oyun

Cities Skylines Oyundan Atıyor Sorunu Çözümü

Cities Skylines, Paradox Interactive stüdyosu tarafından geliştirilen ve yayımlanan harika bir şehir kurma simülasyon oyunlarından bir tanesidir. Uzun yıllardan bu yana simülasyon oyunu severlerin sevdiği bir oyun türü olan cities skylines, belediye başkanı olmanızı sağlayarak harika bir şehir kurmanıza olanak sağlamaktadır.

Bildiğiniz üzere güncel olan birçok oyun mallesef bazı anlarda hata vererek oyuncuyu zor duruma sokmaktadır. Bizlerde bu yazımızda cities skylines oyundan atıyor, cities skylines oyuna giremiyorum gibi problemleri ele alarak sizleri bu konu hakkında bilgilendirmek istedim. Maallesef bu tür problemler birçok kişiyi hedef alarak meydana gelmektedir ki genel olarak oyuncuların bu tür problem yaşamaları oyun hakkında çok olumlu sonuçlar vermemektedir. Dilerseniz konuyu daha fazla uzatmadan çözüm yollarımıza geçerek bizlerin hangi adımların beklediğine göz atabiliriz.

Cities Skylines Oyundan Atıyor Sorunu Çözümü

[alerts alerts_renk=”alert-danger” alerts_icerik=”Arkadaşlar Cities Skylines oyundan atma probleminin en büyük kaynağı RAM yetmeme durumudur ki bunu birçok kişi maallesef yaşamaktadır. Bildiğiniz üzere şehrinizi büyüttükçe oyun bilgisayarınızdan çok daha fazla RAM harcamaya zorlayacaktır fakat yetmediği için oyundan atacaktır.”]

Arka Planda Çalışan Programları Kapatın / Durdurun

  1. Bilgisayarınızın görev yöneticisi programını açın.
  2. İşlemler bölümüne gelin.
  3. Arka Planda Çalışan Programlar kısmından gereksiz tüm programları kapatın.

Arka plan üzerinde çalışan discord, lightshot gibi birçok programı kapatarak oyundan atma problemini çözmüş olabilirsiniz.

Grafik Ayarlarını Kontrol Edin

Cities Skylines oyununu rahat ve stabil olarak oynamak istiyorsanız mutlaka grafik ayarlarını kontrol etmeniz gerekmektedir. Grafik ayarları üzerinden eğer modlar yüksekte ise mutlaka orta veya düşük seviyelerine getirerek daha fazla fps almayı deneyebilir ve tabii ki atma problemini de ortadan kaldırabilirsiniz.

Ekran Kartınızı Güncelleme Yapın

Oyunlarda yüksek fps ve performans kavramının başında tabii ki ekran kartı kelimesi gelmektedir. Bilgisayarınız üzerinden ekran kartınızı en güncel sürüme getirerek oyuna giriş yapmayı deneyin ve test edin. Bu tür güncelleme işlemleri hem oyunlarda yüksek fps almanıza hem de bilgisayarınızı daha performanslı kullanmanızı sağlayacaktır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu