CS:GO Silahı Sol Ele Alma Kodu

 CS:GO Silahı Sol Ele Alma Kodu

CS:GO oyunu dünya üzerinde oynanan en popüler fps oyunlarından bir tanesidir. Bizlerin de çok severek oynamış olduğu bu oyunda farklı haritalar içerisinde takımlar halinde dağılarak karşı rakipteki oyuncuları sahip olduğunuz silahlar ile birlikte öldürmeye çalışmanız gerekmektedir.


İnternette son zamanlarda oyun kategorisi bir hayli popüler hale gelmiş durumda ve bende gezinti yaparken cs go oyuncularının birkaç problem yaşadıklarını gördüm ki bu problemlerden bir tanesi ise cs go silahı sol ele alma problemiydi. Bizlerde ufak bir araştırma ile birlikte silahı sol ele alma kodunu bularak bir yazı hazırlamak istedik, isterseniz lafı daha fazla uzatmadan işleme geçebiliriz.

CS:GO Silah Sol Ele Nasıl Alınır ?

Cs Go oyuncuları genel olarak hazır olarak gelen düzenlerde oyunu oynarlar ki bunlardan biriside sağ elde gelen silah düzenidir. Fakat birçok oyuncu silahı sol ele almak istemektedir ki bu durumda da araştırmaya koyulmaktadırlar. Bizlerde sizler için en basit yöntemi bularak liste halinde paylaşmak istedik.

  • Adım #1: İlk olarak oyun içerisinde bir maça giriş yapıyoruz.
  • Adım #2: Klavyenizden ”é” tuşuna tıklıyoruz ve konsolu açıyoruz.
  • Adım #3: Açılan konsola ”cl_righthand 0” yazıyoruz ve Enter diyerek konsolu kapatıyoruz.

Bu adımları uyguladığınız taktirde silahınız sol elinize geçecektir. Herhangi bir program vs kullanmadan bu işlemleri gerçekleştirebilirsiniz ki zaten mantıken oyunun bu tür şeylere erişimi olması gerekmektedir. Oyuncular bazen bu tür eylemlere karşı olabiliyor ki birçok kişi sırf silah sağ veya sol elde olduğu için birçok problem yaşamaktadır.

CS:GO Silah Sağ Ele Nasıl Alınır ?

  • Adım #1: İlk olarak oyun içerisinde bir maça giriş yapıyoruz.
  • Adım #2: Klavyenizden ”é” tuşuna tıklıyoruz ve konsolu açıyoruz.
  • Adım #3: Açılan konsola ”cl_righthand 1” yazıyoruz ve Enter diyerek konsolu kapatıyoruz.

Silahı sağ alma işleminde ise arkadaşlar direk 0 yazdığınız değeri 1 olarka değiştiriyoruz ve enter yaparak silahın sağ ele geçmesini sağlıyoruz. Bu şekilde de eğer sol taraftan sıkıldıysanız veya oynamada zorluk çekiyorsanız bu yöntem ile birlikte kolaylık sağlayabilirsiniz.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın