Blog

Dahili Ekran Kartını Devre Dışı Bırakma İşlemi

Forumda az önce gezinirken rastlamış olduğum bir konu olan dahili ekran kartını devre dışı bırakmak başlığını ufak bir araştırma yaparak bende sizlerle birlikte paylaşmak istedim.

Bilgisayarlar artık günümüzde çok daha farklı özelliklere ve donanımlara sahip durumdadır. Genel olarak oyun oynarken çok daha iyi bir performans alabilmek adına harici ekran kartı gibi donanımlar ekleyerek oyun oynama performansı arttırılmaktadır.

Bildiğiniz üzere harici ekran kartları ram içerdikleri için çok daha iyi bir performans sağlamaktadır. Dahili ekran kartları ise ram bulundurmadıkları için performans açısından hariciye göre alt seviyede kalıyor diyebiliriz. Dilerseniz lafı daha fazla uzatmadan asıl işlemimiz olan dahili ekran kartı nasıl devre dışı bırakılır sorusunu cevabına geçerek işlemlerimize göz atabiliriz.

Dahili Ekran Kartını Devre Dışı Bırakma

Masaüstüne gelerek Bilgisayarım dosyasına sağ tuş yaparak özellikler diyoruz.

Açılan ekran üzerinden sol tarafta bulunan Aygıt Yöneticisi kısmına tıklayın.

Buradan ise Görüntü Bağdaştırıcı kısmında bulunan devre dışı bırakmak istediğiniz ekran kartını seçin ve sağ tuş yaparak devre dışı bırak seçeneğine tıklayın.

Bu işlemleri tamamladıktan sonra artık dahili ekran kartı iptal etme işlemi kolaylıkla tamamlanmış olacaktır.

Sizlerde hemen aşağıda bulunan yorum kısmına hızlıca konu ile alakalı görüşlerinizi belirtebilir ve bizlerle hızlıca paylaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu