Discord Bot Ekleme Nasıl Yapılır ? - Teknolobit
Blog

Discord Bot Ekleme Nasıl Yapılır ?

Discord, oyuncular için geliştirilen ve dünya üzerinde milyonlarca kişi tarafından kullanılan harika bir oyuncu topluluğudur. İnsanların burada bir topluluk oluşturarak arkadaşları ile hızlı bir şekilde iletişime geçmesini sağlayan bu yazılım, discord bot gibi özellikleri ile birçok programa göre çok daha fazla ön plana çıkmaktadır.

Son zamanlarda kullanım oranı bir hayli artmış olan discord programında da haliyle bazı konularda soru oranları da çoğalmış durumdadır. Bu yazımızda sizlerle discord bot ekleme, discord bot nasıl eklenir, discord bot ekleme nasıl yapılır gibi soruları cevaplayarak sizlere en basit şekilde cevaplamak istedik.

Discord Bot Nedir ?

Discord Bot, yazılım içerisinde kullanılan sahte kullanıcılar topluluğudur. Sizlerin komutları ile birlikte oluşturduğunuz kanallarda sizlerin istediği şeyleri yaparak emirlerinizi yerine getirmektedir.

Bu kısımda genel olarak popüler olarak kullanılan bot türleri müzik çalma, oyun istatistik gösterme, istediğiniz kullanıcıları engelleme gibi türlerdir. Botları çalıştırma kısmı ise her botun farklı komut içermesidir ki sizler hangi komutu chat kısmına yazarsanız botun o işlevi etkin olacaktır.

Discord Botu Nasıl Eklenir?

  • İnternet tarayıcımızdan Discord’a giriş yapıyoruz.
  • Carbonitex, topgg gibi web sitelerinden eklemek istediğiniz bot türünü seçiyoruz.
  • Seçtiğiniz bot sayfasından davet et (Invite) butonuna tıklıyoruz ve sizleri bot hakkında bilgi paylaşan sayfaya yönlendirecektir. (Burada botun komutları vs tüm bilgilere erişebilirsiniz)
  • Daha sonra tekrar davet et butonuna tıkladıktan sonra otomatik olarak sizleri yönlendirmek için bir sayfaya aktaracaktır.
  • Aktarılan sayfadan Devam et ve yetkilendir diyerek tamam diyoruz.

Bu işlemlerden hemen sonra artık discord bot aktifliği başlamış olacaktır ve sağ üst panelde kişiler ekranında gözükecektir.

Discord botları özellikle kalabalık kanalı olan kişiler için gerçekten bulunmaz nimetlerden birisidir. Birbirinden farklı yüzlerce farklı discord bot list bulunduğu için seçim yaparken bir hayli zorlanacağınızı düşünmekteyim. Aşağıda bulunan yorum kısmına konu ile alakalı görüşlerinizi yazabilir ve bizlerle kolayca paylaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu