Discord KERNEL32.dll Hatası Çözümü - Teknolobit
Yazılım

Discord KERNEL32.dll Hatası Çözümü

Son zamanların popüler sohbet yazılımlarından bir tanesi olan discord, kullanım oranını her geçen gün arttırmaya devam etmektedir. Bu yazımızda son zamanlarda meydana gelen discord kernel32.dll hatası, discord kernel32.dll hatası çözümü, kernel32.dll hatası gibi soru başlıklarını tek bir başlık altında toplayarak sizlerle paylaşacağız.

Discord kurulumu esnasında alınan bu hatanın tabi ki çözüm yolu da bulunmaktadır. İnternet üzerinde biraz araştırma yapmam üzere bu hatanın yaklaşık 3 adım ile birlikte çözüldüğünü ve sorunun çözümünün ise yaklaşık bir 15 dakikanızı alacağını söyleyebilirim. Dilerseniz lafı daha fazla uzatmadan konumuza geçerek bizleri hangi işlemlerin beklediğini görebilir ve kendi bilgisayarlarınız üzerinde işlemlerinize başlayabilirsiniz.

Discord KERNEL32.dll Hatası Çözümü

Windows 7 işletim sisteminde bu sorunu şu şekilde çözebilirsiniz.

Çözüm:

İlk olarak aşağıda ki link üzerinden bu güncellemeyi indirip bilgisayarınıza kurulumu gerçekleştirmelisiniz.

Güncelleme kurulumundan sonra ise aşağıdaki linkten Microsoft .Net Framework‘u indirerek kurulum yapıyoruz.

.Net Framework kurulumundan sonra bilgisayarımızı yeniden başlatarak aşağıdaki linkten Visual C++‘ı indirerek kuruyoruz.

Bu işlemleri tamamladıktan sonra artık bilgisayarınıza kolaylıkla discord kurulumunu gerçekleştirebilir ve kullanmaya başlayabilirsiniz.

Discord kurulum ekranında aldığınız bu hatayı kolaylıkla anlatmış olduğumuz işlemler ile birlikte ortadan kaldırabilirsiniz. Daha farklı bir çözüm yolu olup olmadığı hakkında bir bilgim yok fakat genel olarak bu adımlar uygulandığında sorun ortadan kalkmaktadır.

Sizlerde aşağıda bulunan yorum kısmına konu ile alakalı görüş ve bilgileriniz yazarak kolayca bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu