Discord Siyah Ekran Sorunu Çözümü - Teknolobit
Yazılım

Discord Siyah Ekran Sorunu Çözümü

Günümüz teknoloji çağının olmazsa olmaz iletişim yazılımlarından bir tanesi olan discord, özellikle oyuncu topluluğunun bir araya gelmesi sağlayan harika bir platformdur. Bu yazımızda discord siyah ekran, discord siyah ekran sorunu, discord siyah ekran sorunu çözümü, discord siyah ekran hatası gibi soru başlıklarını cevaplayarak sizlerin almış olduğunuz bu hatayı çözüme kavuşturacağız.

Forumda görmüş olduğum bir hata türü olan siyah ekran, discord programına windows üzerinden giriş yapmaya çalışanlar üzerinde alınan bir hata olduğunu fark ettim. Genel olarak sadece girişte problem yaşanılmaktadır ki tabii ki girişte problem olduğu için maallesef programa da erişim sağlanamamaktadır.

Discord siyah ekran hatası için internet üzerinde birkaç farklı çözüm yolu bulunmaktadır fakat benim sizlere göstermiş olduğum yöntem genel olarak birçok kişi üzerinde olumlu olarak sonuçlandığını söyleyebilirim. Dilerseniz lafı daha fazla uzatmadan konumuza geçerek bizleri hangi adımların beklediğine göz atabiliriz.

Discord Siyah Ekran Sorunu Çözümü

[alerts alerts_renk=”alert-primary” alerts_icerik=”Burada göstereceğim yöntem sadece windows işletim sistemi ile uyumludur, macOS gibi işletim sistemleri ile uyumlu değildir.”]
  • İlk olarak Masaüstü üzerinden “Discord” programına “Sağ Tuş” yaparak “Özellikler” diyoruz.

  • Açılan ekran üzerinden “Uyumluluk” bölümüne giriyoruz.
  • Buradan ise Uyumluluk kısmını Windows Server 2003 (Server Pack1)” olarak seçmeniz gerekmektedir.
  • İşlem bittiğinde “Uygula” diyerek aracı kapatıyoruz.

Bu işlemleri tamamladıktan sonra artık discord siyah ekran hatasını tamamen ortadan kaldırmış ve rahatça programı kullanmaya devam edebileceksinizdir.

Siyah ekran hatası bilgisayarınızın işletim sistemi ile alakalı bir problem olduğu için uyumluluk modu üzerinden kendi işletim sisteminize uygun sistemi seçerek kolayca giriş yapabilirsiniz. İnternet üzerinde çözüm yollarına baktığınızda konu ile alakalı birçok farklı işlem var fakat bizler en kolay ve kalıcı çözümü göstermek istedik. Sizlerde aşağıda bulunan yorum kısmına konu ile alakalı yorumlarınızı yazarak bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu