“Driver_Power_State_Failure” Hatası Çözümü

 “Driver_Power_State_Failure” Hatası Çözümü

Bilgisayarlarımız işletim sistemleri dolayısıyla bazen mavi ekran gibi hatalara yer açarak kullanıcılarına büyük problemler yaşatmaktadır. Az önce forum başlığında fark ettiğim bir hata olan ve çözümünü ise bildiğim driver_power_state_failure hatasını sizler için derleyerek paylaşmak istedim.


Bu hata aslında sadece bir mavi ekran sorunu olmamakla birlikte bilgisayarınızın mouse imleci kasması, youtube videolarının donması gibi de birçok problemi bilgisayar üzerinde yaşatmaktadır. Bu durumu neden yaşıyorum gibi sorular olduğunda ise cevap olarak bilgisayarın çok ilgisiz kullanılması veya işletim sisteminde ki kurulu sistem dosyalarının bozuk olması ile alakalı diye cevaplayabiliriz.

Aşağıda birazdan paylaşacağımız adımları tek tek uygulamanız bilgisayarınızı bu korkunç hatadan arındırarak kolayca kurtulmanızı sağlayacaktır. Dilerseniz lafımızı daha fazla uzatmadan asıl konumuza geçerek bizleri hangi adımların beklediğine göz atabiliriz.

Driver_Power_State_Failure Hatası Çözümleri

BİOS Güncellemesi Yapın

Ekran Kartı Güncellemesi Yapın

Ekran Kartı Nasıl Güncellenir? (Windows)

İlgili İçerik
Bilgisayarlar üretim aşamalarında markaların anlaşmaları nedeni ile ürettikleri parçalar farklı marka ve modelleme olarak bizleri karşılamaktadır. Bir bilgisayarın hem dizüstü hem de masaüstü olarak kullanımda performans olarak değerlendirilme yapılırken...

Ağ Kartı Sürücünüzü Güncelleyin

CPU-Z ve MSI Afterburner  Yazılımlarını Kaldırın

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın