EA Play "Unavailable in Your Region" Sorunu Çözümü - Teknolobit
Oyun

EA Play “Unavailable in Your Region” Sorunu Çözümü

Electronic Arts, konum olarak Kaliforniya’da bulunan ve hemen hemen tüm dünya tarafından bilinen en gelişmiş video oyun yapımcısı şirketlerinden bir tanesidir. Şimdiye kadar geliştirmiş oldukları yüzlerce oyun sayesinde harika bir konuma gelen EA, günümüzde de geliştirmiş olduğu oyunlar ile birlikte oyuncuların sevdiği bir yapı markası diyebilirim.

Genel olarak bilgisayar üzerinde geliştirdikleri oyunlar şuan mobile göre çok daha fazla rağbet görmektedir ki birçok popüler oyun serisini sizlerde bilirsiniz. Bizlerde bu yazımızda sizler için ea play unavailable in your region, ea play unavailable in your region hatası, ea play unavailable in your region sorunu gibi soru başlıklarını cevaplayarak bu sorunu ortadan kaldırmaya çalışacağız.

Aslında burada alınan bir hata değil, oyun tarafından sizlere verilen bir bilgi mesajıdır. Bu mesajda sizlere verilen mesaj ise “Bu oyun ülkenizde mevcut değil” demektir. Bazen bir hata bazen ise bilgi amacında verilen bu mesajı birazdan göstereceğim yöntemler ile birlikte tamamen ortadan kaldırarak oyunları kolayca oynamanıza olanak sağlayacağız.


EA Play “Unavailable in Your Region” Hatası Çözümü

  1. İlk olarak buradaki link üzerinden CyberGhostVPN yazılımı indirerek windows işletim sistemimize hızlıca kurulumu tamamlıyoruz.
  2. VPN Kurulumundan hemen sonra Amerika seçimi yaparak kendinize bir hesap oluşturun.
  3. Şimdi ise Xbox ve EA ile alakalı her şeyi kapatın. (Görev yöneticisi üzerinden de kontrol sağlayınız)
  4. VPN açık olduğundan eminseniz artık EA Destkop üzerinden oyununuzu açabilirsiniz.
  5. Seçtiğiniz oyuna giriş yaparken yükleme ekranında vpn programını kapatarak oyuna geri dönüş sağlayın.

Bu işlemleri tamamladıktan sonra artık bilgisayarınızda unavailable in your region hatasını kaldırmış ve oyunlarınızı stabil bir şekilde oynamaya başlayabileceksinizdir.

Burada anlattığım çözüm aslında birçok kişinin yapmış olduğu bir çözüm yoludur ki bilmeyenlerin de illa olduğu için bu şekilde anlatmak istedim. Sizlerde hemen aşağıda bulunan yorum kısmına aldığımız bu hata ve çözüm yolu hakkında ki görüşlerinizi yazarak bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu