Ehliyet ve Pasaport Ücretlerine Zam - Yeni Fiyatlar 2021 - Teknolobit
Haber

Ehliyet ve Pasaport Ücretlerine Zam – Yeni Fiyatlar 2021

Türkiye’de her yıl sonu genel olarak gelen zamlardan bir tanesi de ehliyet ve pasaport çıkarma işlemleridir. 2020 yıl sonunda bizleri %9,11 zam artışı bizleri hangi fiyatlara getirdiğini görmek için buyrun konumuza geçelim.

Haber sitelerinde ve birçok blog sitelerinde karşılaştığınız zam, vergi, kdv gibi artış haberleri birçok kişiyi maallesef etkilemektedir. Bu haberimizin konusu olan ehliyet ve pasaport fiyatları ise hemen hemen Türkiye Devletinde yaşayan her vatandaşı etkileyen bir durumdur. Türkiye’de yenilenen kimlik kartları ve ehliyetler belli bir zaman dilimi içerisinde zorunluluk içerdiği için her vatandaş bu değişimi gerçekleştirmesi gerekmektedir.

Hazine ve Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığı’nın paylaşmış olduğu resmi gazete üzerinde aldığımız bilgiler doğrultusunda bu yıl sonunda bizleri ehliyet ve pasaport alımlarında %9,11 bir zaman artışı olduğunu aktarmaktalar.

Peki Ehliyet ve Pasaport Ücretleri Ne Kadar Oldu ?

Şuan itibarı ile 2020 yılında paylaştığımız bu haber doğrultusunda B sınıfı ehliyet harcı 751,70 lira olarak devam etmektedir. Gelecek yıla göre inceleme yapıldığı taktirde 2021 ehliyet harcı 820 lira olarak ehliyet alacak kişileri beklemektedir. A ehliyet fiyatı ise güncel fiyatı 249,30 lira üzerinden 2021 yılında 272 liraya yükselecektir.

Pasaport konusunda ise yıl başında olan zam artışları değişimler orantılı olarak devam etmektedir. Pasaport harçları alındığı zamana göre ücretlerde değişim göstermeye devam edecektir. Yeniden değerlendirme sonrası alınan 6 ay süreli pasaportlar 227,20 TL, 1 yıl olanlar 332,10 TL, 2 yıl olanlar 542,20 TL, 3 yıl olanlar 770,20 TL olacak.

Telefonlarda Arka Planda YouTube’dan Müzik Dinleme

İLGİLİ HABER

Bu haber üzerinde paylaştığımız zam fiyatları 2021 ehliyet ve pasaport fiyatları bilgilendirmesi olarak paylaşılmaktadır. Şuanda kesinleşen tam bir bilgi olarak algılanmaması gerekli ki bildiğiniz üzere bu tür zam ve artış haberlerinde zamın olduğu tarihe kadar farklı kararlar alınabilir ve fiyatlarda artış veya düşüş görünebilir.

Sizlerde ehliyet ve pasaport fiyatlarına gelecek olan zamlar hakkında aşağıda bulunan yorum kısmına kendi görüşlerinizi yazarak bizlerle paylaşım yapabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu