Ekran Kartı Nasıl Güncellenir? (Windows)

 Ekran Kartı Nasıl Güncellenir? (Windows)

Bilgisayarlar üretim aşamalarında markaların anlaşmaları nedeni ile ürettikleri parçalar farklı marka ve modelleme olarak bizleri karşılamaktadır. Bir bilgisayarın hem dizüstü hem de masaüstü olarak kullanımda performans olarak değerlendirilme yapılırken en önemli özelliklerinden birisi de ekran kartı özellikleridir.


Ekran kartları dünya üzerinde farklı marka ve modellere sahip olmakla birlikte insanlarda bu konuda ayrılarak herkesin desteklediği farklı belli başlı modeller bulunmaktadır. Bizlerde sizlere bu ekran kartlarının daha performanslı olmasını sağlayabilmek adına güncelleme işlemini göstereceğiz. İşlemleri windows işletim sistemi olan herkes kolayca uygulayabilir ve bilgisayarlarını daha iyi ve performanslı hale getirebilirler.

Bilgisayar Ekran Kartı Güncelleme | 2021

  • İlk olarak masaüstünden Bilgisayarım dosyasına sağ tıklayın ve özelliklere basın.
  • Daha sonra sol kısımda bulunan Aygıt Yöneticisi kısmına tıklayın.
  • Açılan ekranda bulunan Görüntü Bağdaştırıcısı bölümüne tıklayın.
  • Aşağıya gelen ekran kartı adına sağ tuş yapın ve güncelleme denetleye tıklayın.
  • Güncelleme ekranında otomatik olarak güncelleme aranacaktır ve eğer var ise kurulum kendi kendine tamamlanarak işlem bitecektir.

Görsel Anlatım | windows 7

Bu işlemleri tamamladıktan sonra ekran kartı güncelleme işlemi tamamlanacaktır ve bilgisayarınız performans olarak özellikle oyun alanında çok daha performanslı bir hale gelecektir. Genel de bu işlem için programlar kullanılıyor fakat konu sadece ekran kartı olduğu için bu tür kısa bir işlem ile otomatik olarak güncelleme yapabilme imkanınız bulunmaktadır.

Güncelleme işlemi tabii ki sadece ekran kartı ile olmayıp bilgisayarların driver yazılımlarını güncelleme işlemi ile de daha performanslı bir hale gelmektedir. Sizlerde aşağıda bulunan konuya tıklayarak driver güncelleme nasıl yapılır sorusuna cevap bulabilir ve işleminizi kolayca yapabilirsiniz.

Ayrıca bkz: Driver Güncelleme Programı

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın