Elon MUSK Kripto Paralar ve Fiyatlarında Gündemi Değiştiriyor - Teknolobit
HaberTanıtım Yazısı

Elon MUSK Kripto Paralar ve Fiyatlarında Gündemi Değiştiriyor

Elon MUSK Kripto Paralara ve Fiyatlarına Dair Gündemi Değiştiriyor!

SpaceX ile Tesla firmalarının CEO’su olarak görev yapan Elon Musk, dünyanın en zengin insanlarından biri konumundadır. Sosyal medya platformu Twitter üzerinden attığı tweet mesajları ile insanlar arasında etkileşim yaratarak, birçok kez manipülasyon suçlaması ile karşı karşıya kalmıştır. Bu suçlamadan sabıkası da bulunan Musk, halen daha kripto para piyasasında oynaklığa neden olmaktadır.

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) hakkında paylaştığı mesajlarla bu varlığın değer artışında etkili olduğu düşünülmektedir. Ayrıca dogecoin (DOGE) hakkında attığı tweet mesajları ile bu varlığın da hareketlenmesine neden olmuştur.

Elon MUSK Kripto Paralar ve Fiyatlarında Gündemi Değiştiriyor
Elon MUSK Kripto Paralar ve Fiyatlarında Gündemi Değiştiriyor

Hisse Senetlerini Uçuran Paylaşım

Milyarder iş insanı Elon Musk, Game Stop ile Signal gibi markalar hakkında attığı tweet mesajlarıyla farklı sektörlerdeki firmaların da borsadaki hisselerinin değer kazanmasına neden olmuştu. Dünya çapında büyük yatırımcı olarak bilinen birçok insan, Musk tarafından atılan tweet mesajların manipülasyon içerdiği ve piyasalar üstünde olumsuz sonuçlar doğurduğu suçlamalarını yöneltmektedir. Attığı tweet mesajlarına birçok markanın ve kripto para biriminin ismini yazması, ismini yazdıklarının da hızlı bir şekilde değer kazanması, suçlamaların kaynağını oluşturmaktadır.

Elon MUSK Kripto Paralar ve Fiyatlarında Gündemi Değiştiriyor
Elon MUSK Kripto Paralar ve Fiyatlarında Gündemi Değiştiriyor

Bitcoin Kelimesi ile Uçuşa Geçilen Dönem

Musk, sosyal medya platformu olan Twitter üstünde yer alan hesabındaki özet bölümünü, sadece Bitcoin şeklinde değiştirmesi neticesinde, BTC’nin değeri, %20’den fazla artış göstermişti. Bu ifade sonrasında kripto varlık 38.500 dolar seviyelerinin üstüne çıktı. Tweet mesajları ile “hisse nedir” ya da “kripto para nasıl alınır” araştırması yapan kişilerde ciddi yönlendirmelere neden olması, büyük yatırımcıların düzenleyici kurumlara şikâyette bulunmasına neden olmaktadır.

Elon MUSK Kripto Paralar ve Fiyatlarında Gündemi Değiştiriyor
Elon MUSK Kripto Paralar ve Fiyatlarında Gündemi Değiştiriyor

Oyun Platformu Hisseleri

Musk, sosyal medyada, Tesla firmasının model S Plaid olarak tasarlanan yeni arabasını insanların oynamasına izin vereceğini açıklamıştı. Bu ifadeyi kullandıktan sonra Cyberpunk 2077 adlı bilgisayar oyunu üreten CD projekt firmasının hisselerinde %12’den daha fazla artış yaşanmıştır. Birkaç saat sonra da oyun platformundaki düzeltmeler ile alakalı Cyberpunk platformu ile ilgili bir açıklama yapmıştır.

Musk, Wall Street gibi bir kurumu bile altüst eden etkili açıklamalarda bulunmuştur. Attığı gamestonk ifadeli tweet sonrasında kullandığı Wall Street Bets Reddit etiketi de piyasada çok fazla karşılık bulmuştur. Gamestop hisselerinin 10 milyar doları aşan değer kazanması ve seans sonrası gerçekleşen alım satım işlemleri ile tavan yapması yankı uyandırmıştır. Musk tarafından kullanılan bir argo kelime, hisse senetlerinde patlamaya neden olmaktadır.

Musk, üstünde köpek resmi bulunan bir dergi kapağı resmini Twitter hesabında tweetlemiştir. Bu da dogecoin kripto para birimi üstüne yatırım yaptığı spekülasyonuna neden olmuştu. Dogecoin fiyatının %420i gibi bir artış göstermesi ile neticelenen bu paylaşım ile piyasalar karışmıştır.

Dijital varlıklar hakkında merak ettikleriniz ve kripto al sat işlemleri için Bitlo’yu ziyaret edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu