En İyi Direksiyon Seti Tavsiyeleri [2022] - Teknolobit
Blog

En İyi Direksiyon Seti Tavsiyeleri [2022]

En İyi Direksiyon Seti, En İyi Direksiyon Seti 2022, En İyi Oyuncu Direksiyon Seti, En İyi Direksiyon Seti Fiyatları, Direksiyon Seti, En İyi Direksiyon Seti ile alakalı merak edilen soruları bu yazımızda sizlerle birlikte cevaplamaktayız.

Günümüz teknoloji çağı ile birlikte artık her alanda farklı donanımlar ve ekipmanlar bulunmaktadır. Bildiğiniz üzere özellikle simülasyon oyunlarında kullanabilmek için oyuncular direksiyon seti araştırmaları yapmaktadır. Bunun için sizlerle birlikte en iyi direksiyon seti paylaşımında bulunarak sizleri bilgilendirmek istiyorum. Aşağıda yer alan tüm setleri internet üzerinden birçok farklı web sitesinden erişim sağlayabilirsiniz.

En İyi Direksiyon Seti Tavsiyeleri [2022]

Direksiyon setleri tavsiye listemizde sizler için farklı tavsiyelerde bulunmaktayız. Listede yer alan direksiyon modellerinin fiyatlarında farklılıklar olabilir, bu sebepten dolayı piyasayı iyi bir şekilde araştırarak satın almanızı tavsiye ederim.

Logitech G G29 Driving Force

Logitech G G29 Driving Force
Logitech G G29 Driving Force

Oyun dünyasında en çok bilinen ve favori olan markalardan birisi de Logitech‘dir. Bildiğiniz üzere bilgisayar donanım kısmında harika işler çıkarmaktadır. Direksiyon setinde de oyuncuların bir numaralı tercihlerinden birisidir.

Logitech G G29 Driving Force, ilk çıktığı tarihten bu yana popülerliğini korumayı başarmıştır. Listenin en popüler ve en çok satın alınan direksiyon setlerinden birisi olduğunu düşündüğüm için, ilk sıraya eklemek istedim. Pedal ve vites kolu ile birlikte gelen direksiyon setimiz, oyun esnasında harika bir hissiyat yaşatacaktır. Titreşim, vites sesi ve hissiyatı gibi birçok özellik ile oyuncuların gözdesi haline gelmiş durumdadır.

Thrustmaster T300 RS GT

Thrustmaster T300 RS GT
Thrustmaster T300 RS GT

Thrustmaster markasını ilk olarak YouTube platformunda tanımıştım. Araba simülasyonu videosunda izlediğim kadarıyla fiyat ve performans ürünü olduğunu rahat bir şekilde anlamıştım.

Thrustmaster T300 RS GT modeli ile birlikte harika bir oyun deneyimi sizleri beklemektedir. Özellikle pedal kısmının diğer modellere göre harika bir dizayn ve yapıya sahip olduğunu söyleyebilirim. Fırçalanmış bir alüminyum ile yapılan pedal kısmı, bastığınızda ve ayağınızı koyduğunuz farklı bir hissiyat yaşatmaktadır. Direksiyon üzerinde konumlandırılan tuşlar ile aynı şekilde farklı bir hava katmaktadır. Set genel olarak tam bir fiyat/performans ürünüdür. Vites kısmının olmaması maallesef dezavantaj bir durum, fakat ek olarak vites modellerine göz atabilirsiniz.

ayrıca bkz: WhatsApp’ta Engellendiğimi Nasıl Anlarım?

Logitech G 923

Logitech G 923
Logitech G 923

Logitech markasının en son modellerinden birisi olan G 923 modeli, direksiyon denildiğinde akla ilk gelen isimlerden birisidir. Xbox, PC ve PlayStation modelleri ile birlikte uyumlu olan bu model, harika bir oyun deneyimi yaşatmaktadır.

Simülasyon oyunlarını sanki gerçekmiş hissiyatı ile birlikte oynayabilirsiniz. Logitech G 923 modelinde güç geri bildirim katmanı gibi yeni özelliklerin geldiğini görmekteyiz. Direksiyon üzerine konumlandırılan tuşlara da farklı tuşları ve özellikleri atayarak, işlerimizi daha kolay hale getirmekteyiz. Direksiyonda titreşim, ekstra his gibi ek özelliklerin de bulunduğunu söyleyebilirim.

Logitech G 923 direksiyon seti hem oyun konsollarında hem de bilgisayarlar ile uyumlu olarak gelmektedir. İki farklı sürümü olan direksiyon setinin birisinde PlayStation tuşları, diğerinde ise Xbox tuşları ile oyuncuları karşılamaktadır.

Driving Force GT

Driving Force GT 
Driving Force GT

Efsane direksiyon seti modelimiz Driving Force GT, günümüzde binlerce kişi tarafından kullanılmaktadır. Simülasyon oyunu denildiğinde genel olarak akla ilk gelen isimlerden bir tanesidir.

Bizzat benim deneyimlediğim ve yaşattığı deneyim ile memnun kaldığım bir direksiyon seti modelidir. 900 derecelik bir dönüş açısına sahip olan bu modelde, feedback özelliği ile birlikte gerçek bir sürüş deneyimi yaşayacaksınız. Gerçek hayattaki pedal sistemi ve vitesler ile aynı şekilde tasarlanan DRIVING FORCE GT DİREKSİYON, popülerliğini halen korumaktadır.

IPOTCH Oyun Direksiyon

IPOTCH Oyun Direksiyon
IPOTCH Oyun Direksiyon

IPOTCH Oyun Direksiyon modelini listeye ekleyip eklememek arasında kaldım diyebilirim. Aslında tam bir fiyat performans ürünü olan bu model, otomatik vites ve biraz daha minimal yapıya sahip olmasıyla, kullanıcıların ilgisini az çekmektedir.

IPOTCH Oyun Direksiyon modeli, işlev olarak harika bir yapıya sahiptir. Direksiyon üzerinde yer alan tuşlar, otomatik vites seçeneği, tuş pedalı gibi birçok farklı seçeneğe erişim sağlanmaktadır. Yabancı bir firma tarafından üretilen bu model, Türkiye’de de satışa hazır bir şekilde sunulmaktadır. Direksiyon setinin tek dezavantaj yönünün biraz daha küçük bir yapıya sahip olması diyebilirim. 270 derecelik bir direksiyon döndürme açısına sahip olan bu modeli, bütçenize göre satın alarak kullanım sağlayabilirsiniz.

Bu yazımızda sizlerle birlikte En İyi Direksiyon Seti Tavsiyeleri listesini paylaşmaktayız. Umarım sizler için faydalı ve bilgi içeren bir makale türü olmuştur.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu