En İyi Görüntülü Konuşma Uygulamaları | 2022 - Teknolobit
Blog

En İyi Görüntülü Konuşma Uygulamaları | 2022

Son dönemlerde özellikle kovid-19 virüsü ile birlikte sosyal medyanın ve aktif uygulamaların daha fazla rağbet gördüğünü sizlerde görmektesiniz. Bildiğiniz üzere sosyal mesafe yasakları, akraba ziyaretlerini yapamama, toplantılara katılamama gibi birçok olumsuz durumu yaşamış bulunmaktayız. Peki bu tür durumlarda ne yapabiliriz? İşte bu sorunun cevabını bu yazımızda sizlerle birlikte cevaplayacağım. En iyi görüntülü konuşma uygulamaları başlığı altında sizlerle birlikte harika bir içerik oluşturmak istiyorum.

İnternet ve forum alanlarında birçok kişinin görüntülü konuşma uygulamaları başlığı altında sorular sorduğunu görmekteyim. Bazı kişiler birçok uygulama ve yazılımdan haberdar olmadığı için arayış içerisine girmektedir. Bende bu tür problemleri aşabilmek için deneyim ve tecrübelerime dayanarak bu şekilde bir makale hazırlamaktayım. Umarım sizler için faydalı ve bilgi içeren bir makale türü olmuştur. Listeye eklemiş olduğum görüntülü konuşma programları ile birlikte dünyanın neresinde olursanız olun, internet bağlantınız ile birlikte konuşma imkanınız bulunmaktadır.

En İyi Görüntülü Konuşma Uygulamaları

Günümüzde onlarca farklı görüntülü konuşma uygulamasının yer aldığını görmekteyim. Bu sebepten dolayı da sizler için aralarından kendi beğendiklerimi seçerek paylaşmaktayım. Listeye eklemiş olduklarımı gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

Google Duo

Google Duo
Google Duo

İnternet çağının en popüler ve sıklıkla kullanılan uygulamalarından birisi Google Duo isimli yazılımdır. Her geçen gün büyüyen kitlesi ile birlikte harika bir altyapıya sahiptir. Google‘ın geliştirmesi nedeniyle diğer yazılımlara göre bir adım önde olduğunu söyleyebilirim. 32 kişilik gruplar oluşturabileceğiniz bu uygulamada, diğer yazılımlara göre daha kaliteli bir görüntü aldığımızı söyleyebilirim. Tamamen ücretsiz uygulama olması ve basit kullanımı ile birlikte, harika bir konuşma deneyimi sunmaktadır. Genel olarak bu yazılımın firma ve şirket gibi iş alanlarında daha çok tercih edildiğini söyleyebilirim.


WhatsApp

WhatsApp
WhatsApp

Hepimizin gündelik bol bol girdiği ve konuşmalar yaptığımız yazılımlardan birisi de WhatsApp olmaktadır. Son zamanlarda getirilen güncellemeler ve iyileştirmeler ile birlikte çok daha kullanışlı bir hale gelmiş durumdadır. Tüm dünya üzerinde kullanılan ve en çok indirilen sosyal medya uygulaması olması, büyük bir avantaj olarak dönüş sağlamaktadır. Canlı olarak birden fazla kişi ile görüntülü konuşma sağlayabileceğiniz bu uygulamada, dosya ve belge gibi göndermeleri de kolaylıkla sağlayabilmekteyiz. Herhangi bir hesap vb durum gerektirmeden telefon numaranız ile birlikte whatsapp uygulamasına kayıt olabilmektesiniz. Genel olarak aile, arkadaş gibi konuşmalar yapılırken bu uygulama tercih edilmektedir.


Discord

Discord
Discord

En iyi görüntülü konuşma uygulamaları listemizin bir diğer ismi ise Discord isimli yazılım olmaktadır. İlk çıktığı günden bu yana büyük bir ilgi ve rağbet gören bu uygulama, hem bilgisayar platformunda hem de mobil platformda sıklıkla kullanılmaktadır. Kanal mantığı ile birlikte ilerleyen bu uygulama, topluluk oluşturmada başta gelen isimlerden birisidir. Uygulama içerisinde kanallar oluşturuyorsunuz grup mantığı ile birlikte ve insanları buraya ekleyerek topluluğu büyütmeye çalışmaktayız. Bunun yanında oyun alanında genel olarak discord uygulamasının tercih edildiğini söyleyebilirim. Hatta ilk çıktığı günden bu yana genel olarak oyuncu kitleleri sayesinde bu kadar popülerlik kazandığını da belirtmeliyim. Sizler bu uygulamayı sadece görüntülü konuşma durumunda değil, telefon yada bilgisayarınızın ekranını paylaşmada, belge göndermede gibi birçok farklı alanda kullanım sağlayabilirsiniz.


Skype

Skype
Skype

Görüntülü sohbet uygulamaları arasında en eski ve sevilen uygulamalardan birisi de Skype isimli yazılımdır. Eskiden ilk olarak bizleri bilgisayar platformunda karşılamıştı ve çok sevilen bir yapıya sahipti. Şimdi ise dünyanın her yerinde kullanılması ile birlikte mobil platformda da aktif olarak kullanılmaktadır. Microsoft tarafından satın alınması da, uygulamayı ön plana çıkaran ve kullanılmasını sağlayan yönlerden birisidir. Aynı anda 50 kişi ile birlikte aktif olarak görüntülü konuşma sağlayabilirsiniz. 50 kişilik bir limite sahip olması, gerçekten de bu alanda en iyi Skype’i en iyiler arasında koymaktadır. Hem sesli hem de görüntülü olarak konuşma yapabileceğiniz bu uygulama, dünya üzerinde milyonlarca kişi tarafından tercih edilmektedir.


Facebook Messenger

Facebook Messenger
Facebook Messenger

Tabi ki olmazsa olmaz uygulamalarımızdan birisi Facebook Messenger olmaktadır. Köklü bir geçmişe sahip olan ve görüntülü konuşma alanında en iyi hizmeti sunan yazılımlardan birisidir. İlk zamanlarda messenger alanında çok fazla iyi olmadıklarını söyleyebilirim. Fakat sonradan yapılandırma ve geliştirmeler ile birlikte şuan iyi bir şekilde hizmet sunmaktadır. Kaliteli görüntü ile birlikte konuşma sağlayabileceğiniz messenger, aynı anda 50 kişi ile birlikte görüşme yapabilmenizi sağlamaktadır. Ücretsiz olarak kullanım sağlanması da büyük bir avantaj olduğunu söyleyebilirim.

Bu yazımızda sizlerle birlikte En İyi Görüntülü Konuşma Uygulamaları başlığı altında genel bir bilgilendirme yapmaktayım. Listeye eklemiş olduğum tüm uygulamaları ve programları gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Gerekli açıklamaları alt kısmına zaten ekleme yaptım.

Aşağıda yer alan yorum kısmına konu ile alakalı görüşlerinizi yazmayı ve bizlerle birlikte paylaşımda bulunmayı unutmayın.

Ayrıca bu içerikler de dikkatinizi çekebilir: 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu