En İyi Torrent İndirme Programları [2021] - Teknolobit
Blog

En İyi Torrent İndirme Programları [2021]

İnternet üzerinden yüksek boyutlu indirme denildiğinde akla gelen ilk araçlardan bir tanesi de torrent yazılımıdır. Bildiğiniz üzere bilgisayarlarımıza farklı indirme yöneticileri indirerek büyük boyutlu dosyalar indirmeye çalışmaktayız fakat sizler için bu yazımızda çok daha farklı bir alternatif yolu sunacağız.

Büyük boyutlu indirme dosyaları maallesef çok riskli gruplara girmektedir. Bildiğiniz üzere herhangi bir tarayıcı üzerinden indirme sağlarken internet kesilmesi, pc kapanması gibi durumlarda indirme işleminiz tamamen iptal olmaktadır ve tabii ki yeniden başlatmanız gerekmektedir. Fakat torrent indirme programı sayesinde indireceğiniz tüm oyunları veya dosyaları kolaylıkla kesintiye vs uğramadan indirebilir, bilgisayarınız kapansa dahi yeniden açıldığında indirmeye kaldığı yerden devam edebilirsiniz.

Bizlerde bu yazımızda sizler için kullanışlı olan en iyi torrent programları listesi hazırlayarak sizlere sunmak istedik ki umarım faydalı bir yazı olacaktır. Listemize 3 adet farklı torrent indirme programı dahil ettim, sayısının az olmasını sorarsanız ise bunlar benim kullandığım ve deneyimleme şansını yakaladığım programlar oldukları için diyebilirim. Dilerseniz lafı daha fazla uzatmadan konumuza geçebilir ve bizleri hangi adımların beklediğine göz atabiliriz.

En İyi Torrent İndirme Programları [2021]

uTorrent

Listemizin ilk sırasında uTorrent programı yer almaktadır. Torrent indirme sitelerinden bulduğunuz tüm torrentleri uTorrent ile birlikte bilgisayarlarınıza kolaylıkla indirim sağlayabilir ve tabii ki kullanmaya başlayabilirsiniz.

uTorrent‘in özellikle artı yönlerinden birisi kolay bir kullanım sağlamasıdır ki gerçekten karmaşık bir yapıya sahip değildir. Türkçe dil desteği, kolay menü geçişleri gibi birçok özellik sizleri beklemektedir. Bu program 2005 yılından bu yana hizmet sunmakla birlikte Çin dışında dünya üzerinde en çok kullanılan ve tabii ki sevilen bir program halinde gelmiştir.

[yazi ilgili_yazi_id=”2768″]

qBittorrent

Listemizin ikinci sırasında ise ismini sıklıkla duyabileceğiniz qBittorrent programı yer almaktadır. Ücretsiz ve sınır koyulmadan indirme işlemi sağlayan bu program ise sizlere tavsiye edebileceğimiz bir torrent indirme programıdır.

Windows, Mac OS X, Linux gibi birçok işletim sistemi platformunda kullanıma açık olması ile birçok programı geride bırakmaktadır. Kullanımı ve arayüzü ile birlikte kolay bir kullanım sunulan bu programda ise işlemci ve bellek kullanımı azaltılarak büyük boyuta sahip olan dosyalarınızı daha hızlı ve sağlıklı indirmenize olanak sağlamaktadır.

BitTorrent

Bram Cohen tarafından geliştirilmiş olan BitTorrent, internet dünyasının sevilen ve beğeni kazanmış torrent indirme programlarından bir tanesidir. Özellikle boyutu ile dikkat çeken bu programda harika bir altyapı çalışmasının bulunduğunu söyleyebilirim.

Dünya genelinde 135 milyondan fazla kullanıcısı bulunan BitTorrent programı, her geçen gün daha fazla kitleye hizmet sunmaya devam etmektedir. İnternet üzerinde bulduğunuz oyun, program, dosya gibi indirmek istediklerinizi kolaylıkla bu program sayesinde indirebilir ve kullanmaya başlayabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu