En İyi Video Düzenleme Programları – 2021

En İyi Video Düzenleme Programları – 2021

Günümüz internet çağında artık hepimiz bilgisayarlarımızdan ve mobil cihazlarımız üzerinden video düzenleme işlemlerini çok kolay bir şekilde yapabiliyoruz. Geliştirilen programlar, yazılımlar vs derken artık hemen hemen herkesin ihtiyaç karşılığında bir program hazır olarak kullanıcılarını beklemektedir. Bu yazımızda internette çokça gördüğüm en iyi video düzenleme programı gibi başlıklara cevap olarak iyi bir bilgilendirme yazısı paylaşmak istedim.


Listeyi tamamen kendi kullandığım ve test etmiş olduğum programlara göre paylaşım yapacağım ki listede kullanmadığım bir program yer almamaktadır. Windows işletim sistemine göre uyarlı olan bu programları internet üzerinden dilerseniz satın alabilir dilerseniz de crackli olarak indirerek kullanabilirsiniz.

Paylaşmış olduğum programlar çok aşırı profesyonel programlar değil ki çünkü o tür programlar genel olarak film, dizi gibi işlerde kullanıldığı için sizlere hemen hemen yine her işinize yarayacak türdeki video editleme programlarını paylaşacağım. Dilerseniz listemize geçerek bizleri hangi programların beklediğini görebilir ve test etmeye başlayabilirsiniz.

En İyi Video Düzenleme Programları – Windows

Camtasia Studio 9

blank

Listemizin ilk sırasında yer alan camtasia studio 9 programı, özellikle youtube için video çeken kişilerin başında gelen bir programdır.

Orta sistemli bilgisayarlarınız da mutlaka denemeniz gereken video düzenleme programı olan camtasia, uzun yıllardır farklı sürümleri ile birlikte kullanıcılarının gözüne girebilmeyi başaran programlardandır. Video kesme, döndürme, metin ekleme, intro, hazır şablonlar, hazır introlar, ses efekt ve araçları, parazit giderme gibi daha bir sürü özelliği bu program ile birlikte videolarınız üzerinde kullanabilirsiniz.


Vegas Pro

blank

İsmini tahmin ettiğim kadarı ile mutlaka duyduğunuz bir program olan vegas pro, birçok kişi tarafından kullanılan ve bu seviye bir programa göre çok daha iyi özellikler sunan bir video montaj programıdır.

İlk olarak bu programı kendim kullanmaya başladığımda çok zorlandığımı söyleyebilirim fakat youtube üzerinden ve diğer eğitim sitelerinden birkaç video ile birlikte çok iyi bir şekilde öğrenmiştim. Sony markasının geliştirmiş olduğu bir program olan vegas pro, ses montajı bölümünde de büyük özellikler taşımaktadır.


VSDC Free Video Editor

blank

Listemizin 3. sırasında yer almayı başaran programlardan bir tanesi ise vsdc free video editor oluyor. Genel olarak basit video montajlarında ve efekt verme gibi işlemlerde kullanabileceğiniz bu program ile birlikte sizleri basit bir kullanım beklemektedir.

Çok uzun yıllardır kullanıcılarına hizmet sunan bu yazılımı ilk başta indirme sağlarken tereddütte kalmıştım fakat kullanmaya başladığımda kullanıcıya sağladı sade ve basit kullanımı ile gerçekten iyi bir program olduğunu anlamıştım. Genel olarak sistemi orta veya kötü olanların mutlaka denemesi gerekmektedir ki bilgisayarınızı yormayacak bir türde programdır.


Edius PRO 9 

blank

Bir diğer öneri programımız ise edius pro 9 yazılımıdır. İnternet dünyasının en popüler video düzenleme araçlarından bir tanesi olan bu program birçok üniversite hocaları tarafından da tavsiye edilen programlardandır.

Kurgu, montaj, video editleme gibi birçok alanda harika işler çıkaran edius pro programı ile birlikte harika projeleri ortaya çıkarabilirsiniz. Kullanımı ilk başlarda biraz zorlayıcı ve karışık gibi gelebilir fakat ufaktan alışmaya başladığınızda gerçekten çok rahat edeceksinizdir ve montajlarınızı çok kaliteli olarak yapabileceksinizdir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın