En İyi Backlink Siteleri (Güncel) - Teknolobit
İnternet

En İyi Backlink Siteleri (Güncel)

Backlink, bir webmaster için olmazsa olmaz ihtiyaçlardan birtanesidir. Birçok kişinin sitesini geliştirmek için kullanmış olduğu bu yöntem harika bir sistem ile birlikte çalışmaktadır. Bu yazımızda sizlerle birlikte en iyi backlink siteleri paylaşımında bulunmaktayız.

Backlinkler bir web sitesinin başka bir web sitesine link vermesi ile alınan yöntemdir. Bu yöntem ile birlikte google bu siteye A sitesinden backlink aldığı için üst sıralara çıkarmaktadır. Web sitesi sahipleri bu yönden düzenli olarak backlink almaktadır.

Aşağıda sizlerle paylaştığımız birçok web sitesinden hızlıca backlink alabilirsiniz. Sizlerle paylaştığımız backlinkler kaliteli ve güncel sitelerin backlink listesidir. Gönlünüz rahat bir şekilde alım yapabilirsiniz.

Backlinkler Ne İşe Yarıyor?

Backlinklerin işe yarama konusu bir çok webmasterın da tartıştığı ve cevabını aramak için uzun soluklu araştırmalara yapan birden fazla kişi bulunmaktadır. Bizler alınan sağlıklı backlinklerin işe yaradığını bildiğimiz için genel olarak iyi bir işlem olarak nitelendiriyoruz. Backlinkler bir site için önemli unsurlardır ki bunların en önemlisi google’ın gözünde sizleri büyüttüğü için ön plana çıkarmaktadır.

Şöyle düşünün ki aldığınız backlinkler eğer sağlam sitelerden ise otomatik olarak arama motorları ”bu kaliteli siteler eğer bu siteyi paylaşıyorlarsa biz bu siteyi ön plana çıkarabiliriz” düşüncesi ile hareket ettiğini söyleyebilirim.

Backlink Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Backlink alırken dikkat etmeniz gereken bazı hususlar bulunmaktadır ki bunlardan bazıları gerçekten büyük önem taşımaktadır sitenizin sağlığı için.

  • Sitenizin içeriği ile aldığınız backlink sitesinin içeriği birbirinden çok da bağımsız olmamalı ki bu sayede algoritma fazla kafa karışmadan işini yerine getirebilsin.
  • Backlink aldığınız site boş ve linklerinize tıklanmayacaksa asla almamalısınız. Bu tür siteler hem etkileşimi olmayan hem de çoğu kişinin gözünde çöp olan sitelerdir.
  • Yeni sitelerinize backlink almayın, biraz daha sitenin yapısının oturmasını bekleyin ki yavaş yavaş aldığınızda daha sağlıklı olacaktır.
  • Sizlere bir sürü vaat veren toplu backlink paketlerini kullanmamanız önemlidir ki bir anda o kadar siteye link vermek mantıklı ve doğal olmayacaktır.
  • Aldığınız backlinklerin PageRank değerlerine göre hareket edebilirsiniz. Backlink almadan önce linkleri bu site üzerinden kontrol edin ki spam vs olmadan hareket edebilin.

Bu tür kısa olarak hazırladığım maddeler dikkat etmeniz sitenizi bir tık daha sağlıklı olarak tutacaktır. İsterseniz backlink olarak alabileceğiniz tavsiye ettiğimiz backlink listemize geçiş yaparak sizlerle birlikte bir göz atalım.

Backlink Listesi 2021

Elimde bulunan ve kaliteli olarak nitelendirdiğim kısa backlink listem bu şekildedir. Aslında elimde bir hayli backlink listesi bulunmakta fakat geneli yabancı ve spam, score vs bilmediğim için hepsini sizinle paylaşmak istemedim.

Az ve öz olsun diyenler için bu listenin belli bir süre zarfında gayet mantıklı ve sağlıklı bir liste olacağını düşünüyorum. Sizlede bildiğinizde ve kullandığınız en iyi backlink siteleri veya backlink listesi bulunuyorsa aşağıda bulunan yorum kısmına yazarak bizlerle birlikte bilgilendirme işlemi yapabilirsiniz. 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu