En Kaliteli Backlink Listesi (2021)

En Kaliteli Backlink Listesi (2021)

Backlink tanımı olarak şöyle diyebiliriz ki, bir internet sitesinin herhangi bir sayfasının başka bir site tarafından paylaşılarak desteklenmesi anlamına gelmektedir. Sizin ana sayfa olan www.ffff.com adresinizin başka bir forumda paylaşması sizlerin backlink alması anlamına gelecektir.


Backlinkler Ne İşe Yarıyor ?

Backlinklerin işe yarama konusu bir çok webmasterın da tartıştığı ve cevabını aramak için uzun soluklu araştırmalara yapan birden fazla kişi bulunmaktadır. Bizler alınan sağlıklı backlinklerin işe yaradığını bildiğimiz için genel olarak iyi bir işlem olarak nitelendiriyoruz. Backlinkler bir site için önemli unsurlardır ki bunların en önemlisi google’ın gözünde sizleri büyüttüğü için ön plana çıkarmaktadır.

Şöyle düşünün ki aldığınız backlinkler eğer sağlam sitelerden ise otomatikmen arama motorları ”bu kaliteli siteler eğer bu siteyi paylaşıyorlarsa biz bu siteyi ön plana çıkarabiliriz” düşüncesi ile hareket ettiğini söyleyebilirim.

Backlink Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Backlink alırken dikkat etmeniz gereken bazı hususlar bulunmaktadır ki bunlardan bazıları gerçekten büyük önem taşımaktadır sitenizin sağlığı için.

  • Sitenizin içeriği ile aldığınız backlink sitesinin içeriği birbirinden çok da bağımsız olmamalı ki bu sayede algoritma fazla kafa karışmadan işini yerine getirebilsin.
  • Backlink aldığınız site boş ve linklerinize tıklanmayacaksa asla almamalısınız. Bu tür siteler hem etkileşimi olmayan hem de çoğu kişinin gözünde çöp olan sitelerdir.
  • Yeni sitelerinize backlink almayın, biraz daha sitenin yapısının oturmasını bekleyin ki yavaş yavaş aldığınızda daha sağlıklı olacaktır.
  • Sizlere bir sürü vaat veren toplu backlink paketlerini kullanmamanız önemlidir ki bir anda o kadar siteye link vermek mantıklı ve doğal olmayacaktır.
  • Aldığınız backlinklerin PageRank değerlerine göre hareket edebilirsiniz. Backlink almadan önce linkleri bu site üzerinden kontrol edin ki spam vs olmadan hareket edebilin.

Bu tür kısa olarak hazırladığım maddeler dikkat etmeniz sitenizi bir tık daha sağlıklı olarak tutacaktır. İsterseniz backlink olarak alabileceğiniz tavsiye ettiğimiz backlink listemize geçiş yaparak sizlerle birlikte bir göz atalım.

blank

Backlink Listesi 2021

Elimde bulunan ve kaliteli olarak nitelendirdiğim kısa backlink listem bu şekildedir. Aslında elimde bir hayli backlink listesi bulunmakta fakat geneli yabancı ve spam, score vs bilmediğim için hepsini sizinle paylaşmak istemedim. Az ve öz olsun diyenler için bu listenin belli bir süre zarfında gayet mantıklı ve sağlıklı bir liste olacağını düşünüyorum. Sizlede bildiğinizde ve kullandığınız backlink veya backlink listesi bulunuyorsa aşağıda bulunan yorum kısmına yazarak bizlerle birlikte bilgilendirme işlemi yapabilirsiniz.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın