Facebook Video Açılmıyor Sorunu Çözümü - Teknolobit
Mobil

Facebook Video Açılmıyor Sorunu Çözümü

Facebook, aktif olarak kullanılan dünyanın en popüler sosyal medya yazılımlarından birisidir. Bu yazımızda sizler için facebook video açılmıyor sorununu ele alarak çözüm yollarını basit bir şekilde sizlere aktaracağız.

Bildiğiniz gibi facebook platformu resim, video ve haber gibi paylaşımlar yapmamızı sağlayan bir araçtır. Arkadaş ekleme yaparak kolaylıkla buradan insanlara istediğiniz şeyleri paylaşabilirsiniz. Birçok kişi bu platform aracılığı ile dünyaya vermek istediği mesajı kolaylıkla hesabından paylaşarak insanlara duyurmaktadır.

İnstagram, Twitter gibi farklı mecraların oluşumu maallesef facebook kullanım oranını bir hayli azaltmış durumdadır. Birçok kişi mesaj yolu ile facebook video açılmama gibi sorun yaşadıklarını iletti ve bende çözüm yollarını paylaşmak istedim. Dilerseniz çözüm yollarına geçerek çözümlere hızlıca göz atabiliriz.

Facebook Video Açılmıyor Sorunu Çözüm Yolları

Facebook Uygulamasını Güncelleyin

Telefonlarda kullanmış olduğumuz her uygulama doğal olarak güncelleme almaktadır. Güncellenmemiş uygulamalar maallesef eski sürüm adı altında kullanıldığı için sorun çıkarabilmektedir. Bu sebepten dolayı uygulamanızı Play Store üzerinden mutlaka güncellemenizi önermekteyiz.

Uygulamanın Çerez ve Verilerinizi Sıfırlayın

Her uygulamanın bildiğiniz gibi ”Ayarlar” uygulaması altında özellikleri bulunmaktadır. Sizlere düşen görev ise Ayarlar > Uygulamalar > Facebook üzerinden tüm çerezleri ve verileri temizleme yapmaktır. Bu işlemden sonra uygulamaya tekrar hesabınız ile giriş yapın ve video açılmıyor sorununu tekrardan kontrol edin.

Ayrıca bkz: Facebook Hesabı Geçici Olarak Kilitlendi Hatası Çözümü

VPN Kullanın

Aslında ilk tavsiye ettiğim çözüm yollarından bir tanesidir. Bu tür sorunlar maallesef genel olarak Facebook uygulamasının sunucularından kaynaklı olabiliyor. VPN uygulamaları bu tür sunucu sıkıntılarını ortadan kaldırmanıza büyük bir kolaylık sağlamaktadır.

Kullandığınzı Ağı Değiştirin

Facebook üzerinde alınan facebook video açılmama sorunu yaşayan kişiler çözüm olarak wifi sorunu olduğunu da belirtmektedir. Bazı Wi-Fi ağları maallesef bu tür sıkıntıları meydana getirebilmektedir. Sizlerde bağlı olduğunuz Wi-Fİ ağından çıkın ve kendi internetiniz üzerinden bağlanarak videolarınızı izlemeyi deneyin.

Bu yazımızda sizler için facebook video açılmıyor android, facebook video açılmıyor siyah ekran, facebook watch video açılmıyor gibi sorunlarının çözüm yollarını paylaşarak sizlere yardımcı olmaktayız.

Sizlerde hemen aşağıda bulunan yorum kısmına konu ile alakalı görüşlerinizi belirterek bizlerle paylaşabilirsiniz. Ayrıca bizleri Facebook, Twitter ve Pinterest hesaplarımızdan takip ederek hızlıca güncel paylaşımlarımıza ulaşım sağlayabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu