Far Cry 6 Sistem Gereksinimleri - Teknolobit
OyunSistem Gereksinimleri

Far Cry 6 Sistem Gereksinimleri

Ubisoft stüdyosu tarafından geliştirileren 2021 yılında oyunculara sunulan bir macera oyunu olan far cry 6, milyonlarca kişinin dört gözle beklemiş olduğu bir oyun çeşididir. 

2004 yılında oyun piyasasına giriş yaparak piyasayı alt üst eden bir macera oyunu olan far cry, serisini geçmişten bugüne sürdürerek çok büyük başarılara imza atmış durumdadır. Hikaye anlamında sizleri harika bir doyum içerisinde tutan bu seri atmosfer değiştirerek Küba şehri içerisine atılmanızı sağlamaktadır.

Hikaye olarak Küba’nın Karayip Adası olarak geçen Yara konumunda geçireceğiniz bu serüvende ülkeyi yöneten Anton Castillo‘nun Yara adasının eski refah ve huzura dönmesini istemesi ile birlikte maceranız başlayacaktır. Oyunda sizlere düşen rol ise kontrolünü sağlamış olduğunuz karakter ile birlikte sizlere verilen görevleri sorunsuz bir şekilde bitirmek ve tabii ki iyiliği ön plana çıkarabilmenizdir.

Far Cry 6 Sistem Gereksinimleri

Bildiğiniz üzere günümüz teknolojisinde çıkarılan oyunlar bir hayli yüksek sistem gereksinimi gerektiren oyun çeşitleri oldukları için far cry 6 sistem gereksinimi de bir hayli iyi bir oyuncu sistemi istemektedir.

Far Cry 6 Minimum Sistem Gereksinimleri

  • İşlemci: Intel Core i5 4440 / AMD FX-8300
  • Grafik İşlemci: Nvidia GeForce GTX 970 / AMD R9 380
  • Bellek: 8 GB RAM
  • İşletim Sistemi: Windows 10

Far Cry 6 Önerilen Sistem Gereksinimleri

  • İşlemci: Intel Core i7 7700K / AMD Ryzen 7 2700X
  • Grafik İşlemci: Nvidia GeForce GTX 1070 Ti / AMD RX 5700
  • Bellek: 12 GB RAM
  • İşletim Sistemi: Windows 10

Far Cry 6, hikaye tabanlı ve yüksek grafiklere sahip bir oyun olduğu için haliyle buradaki listede görmüş olduğunuz özellikleri sizlerin bilgisayarlarında da istemektedir ki bu seviyede bir oyun türü olduğu için gayet normal olarak görmekteyiz.

Oyun PS4, PC, X1 ve XSX platformlarında yayınlanarak siz değerli oyuncuların indirilmesini beklemektedir. Maallesef her oyunda olduğu gibi her platformunda oyunu satın alabilmeniz adına farklı fiyatları bulunmaktadır. Sizlerde hemen aşağıda bulunan yorum kısmına oyun ile alakalı görüşlerinizi yazabilir ve bizlerle hızlıca bu fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu