Format Atmadan Windows 10 Yükleme - Teknolobit
Yazılım

Format Atmadan Windows 10 Yükleme

Bilgisayarlarımızda kullandığımız işletim sistemleri zaman içerisinde kullanıcıların sıkılmasına veya farklılık istediği için başka işletim sistemlerine meraklanmasına neden olabilirler. Bu yazımızda sizler için windows 10 yükleme adımlarını sırası ile anlatmaktayız.

Genel olarak dünya üzerinde en çok kullanılan ve yıllar geçse de popülerliğini kaybetmeyen bir işletim sistemi olan windows 7, günümüzde de halen popüler sırrını koruyarak devam etmektedir. Bilgisayarlarınızda kullandığınız işletim sistemini yükseltmek isteyenler için kolay bir rehber eşliğinde çok basit bir şekilde windows 10 yükleme işlemini gerçekleştirebileceğiz.

Aşağıda bulunan işlemler tamamen usb veya cd gerektirmeden sadece dosyası bilgisayarımıza yükleyerek gerçekleşecek bir işlemdir. 

Windows 10 Format Yöntemi

Göstereceğim bu yöntemi 1-2 gün içerisinde kendi bilgisayarımda deneyerek ve olumlu yönde olduğu için paylaşmaktayım, doğruluğu konusunda şüpheniz olmasın.

  • Yapacağımız ilk işlem buradaki siteye giriş yapmaktır. https://www.microsoft.com/tr-tr/software-download/windows10
  • Daha sonra sayfadan Aracı Şimdi İndirin butonuna tıklayarak ufak boyutlu setup dosyasını indirelim.
  • Programı çalıştırın ve içerisinde orjinal windows 10 dosyalarını indirmesi gerekmektedir, internet hızına göre farklılık gösterebilir.
  • İçerisinde ki dosya indirilme tamamlandığında karşınıza seçenekler çıkacaktır. Eğer tamamen baştan format atmak isterseniz dosyaları sil, eğer ki sadece windows 10’a yükseltmek dosyalarınız kalsın diyorsanız dosyaları koru diyerek ilerleme yapabilirsiniz.

Artık bu işlemleri bitirdiğiniz taktirde işleminiz tamamlanmış demektir ki bilgisayar format atma işlemi otomatik olaracak başlayacaktır. Kendini yaklaşık 2-3 kere başlattıktan hemen sonra sizden bilgisayar ismi vs bilgileri isteyerek bilgisayarı sizlere hazır bir şekilde sunacaktır.

İndirmiş olduğunuz bu setup ve kurulum dosyası tamamen microsoft ürünü olmakla birlikte windows 10 orjinal kurulum dosyasıdır ki kendinizde otomatik microsoft sitesinden indirdiğiniz için anlayacaksınızdır. İster format atabilir isterseniz de dosyalarınızı koruyarak windows 10’a yükseltme işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Sizlerde aşağıda bulunan yorum kısmına konu ile alakalı görüşlerinizi yazarak bizlerle paylaşabilirsiniz. Ayrıca bizleri facebook ve twitter hesaplarımızdan takip etmeyi unutmayın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu