Gmail Hesap Silme İşlemi [En Basit Yöntem]

 Gmail Hesap Silme İşlemi [En Basit Yöntem]

Google firmasına ait olan Gmail uygulaması sayesinde milyonlarca insan kendi adına mail açarak insanlar ile iletişim kurulmasında harika bir adım atmış durumdadır. Genel olarak iş dünyasında çok daha fazla kullanılan ve gerçekten de büyük bir nimet haline gelen gmail hesapları gün geçtikçe çok daha fazla kişi tarafından kullanılmaya devam etmektedir.


Gmail açmak sizin en fazla 3 dakikanızı hatta daha da az vaktinizi alacaktır ki bu işlem için tarayıcınıza gmail hesap aç yazdığınız taktirde sayfa önünüze gelecektir. Bu yazımızda birçok insanın merak ettiği ve bizlerin de sizleri için yazmak istediğimiz gmail hesap silme yöntemini en basit ve kolay adımlar eşliğinde tamamlayacağız.

Gmail Hesap Silme Yöntemi

  • İlk olarak verdiğimiz linkte tıklayarak google hesabım ayarlarına giriyoruz. [https://myaccount.google.com]
  • Girmiş olduğunuz ekrandan sol panel kısmından Veri ve kişiselleştirme seçeneğine tıklıyoruz.
  • Aşağıda doğru kaydırma yaptığınızda Bir hizmeti veya hesabınızı silin seçeneğine tıklıyoruz.
  • Daha sonra açılan ekrandan hesabınızı silin seçeneğine tıkladığınız taktirde artık işlem tamamlanmış olacaktır.

Bu işlemler ardından kullandığınız gmail hesabı otomatik olarak silinecektir. Sildiğiniz mail üzerindeki kullanıcı adı, aldığınız mailleri ve bağladığınız tüm uygulama erişimlerini kaybedeceğinizi unutmamanız gerekmektedir. Genel olarak bu tür hususlara dikkat etmeden mail kapatma işlemini gerçekleştiren insanlar pişman olabileceğini söyleyebilirim.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın