Google Chrome Ayarları Nasıl Sıfırlanır ? - Teknolobit
İnternet

Google Chrome Ayarları Nasıl Sıfırlanır ?

İnterntet tarayıcıları web üzerinde gezinmenizi sağlayan harika yazılım uygulamalarıdır. Dünya üzerinde en çok kullanılan ve beğeni kazanarak tercih edilen chrome ise sağladığı özellikler, eklenti vs çeşitleri ile gerçekten kullanıcı dostu bir sörf yapma tarayıcısıdır. Bu yazımızda sizler için google chrome ayar sıfırlama işlemini gösterdik. 

Uzun kullanımlar sonrasında maallesef google chrome yavaşlama görülmektedir ki bu sorunu en basit yöntem ile çözmeye çalışacağız. Öncelik olarak bu yazımızda sizlere chrome sıfırlama işlemini anlatacağım fakat sıfırlamadan chrome hızlandırmak isterseniz fazladan olan kullanmadığınız eklentileri kaldırarak ve geçmiş temizleyerek de az da olsa bir performans alabileceğinizi hatırlatırım.

Tarayıcınızı bilgisayarınızda sıfır ayarında kullanmak için aşağıda bulunan adımları takip etmeniz yeterli olacaktır.

Google Chrome Ayarları Nasıl Sıfırlanır?

  • Sağ üst menü kısmından Ayarlar bölümüne geliyoruz.
  • Açılan ekranın en altına inin ve Gelişmiş butonuna tıklayarak diğer ayarları açın.
  • Yine aynı şekilde en alta gelin ve Sıfırla ve temizle bölümünde durun.
  • Ayarları orijinal varsayılan değerlerine geri yükleyin butonuna tıklayın ve ayarları sıfırla diyerek sıfırlama işlemine başlayabilirsiniz.

Bu yaptığınız işlem ile google chrome üzerinde bulunan tüm ayarlar, çerezler, geçmiş, veriler vs herşeyin sıfırlanacağını ve temizleneceğini unutmayın. Tarayıcınızda bulunan eklentiler sadece devre dışı bırakılacaktır, eğer yeniden etkinleştirmek isterseniz sağ üst menü kısmından uzantılar bölümüne giriş yapın ve hepsini tek tek etkinleştirin.

Ayrıca bkz: Discord Sunucu Bot Ekleme

Google Chrome Mobil Sıfırlama Nasıl Yapılır ?

  • Mobil cihazlarınızda sıfırlama işlemi için telefonunuzun Ayarlar bölümüne giriş yapıyoruz.
  • Daha sonra ise Uygulamalar bölümüne geliyoruz.
  • Bu kısımdan Chrome uygulamasını buluyoruz ve tıklıyoruz.
  • Açılan kısımdan Tüm Verileri Temizle diyerek çıkıyoruz.

Burada ki adımları uyguladığında ise artık mobil telefon ve tabletlerinizin google chrome sıfırlama işlemi tamamlanmış olacaktır.

Sıfırlama işlemi genel olarak insanların yavaşlama, kasma, sitelerde gezinirken açılan reklam vs durumlarda şikayet edildiği için sıfırlandığında gerçekten birçok problemi çözmektedir. Sizlerde aşağıda bulunan yorum kısmına kullandığınız tarayıcıyı ve memnun olup olmadığınızı yazarak bizlerle paylaşabilirsiniz.

Bizleri facebook, twitter ve pinterest hesaplarımızdan takip etmeyi unutmayın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu