Facebook Hesabınız Geçici Olarak Kilitlendi Sorunu Çözümü - Teknolobit
İnternet

Facebook Hesabınız Geçici Olarak Kilitlendi Sorunu Çözümü

Facebook gibi dünyanın en çok kullanılan sosyal platformları milyonlarca kişinin bilgilerini korumak adına gizlilik ve güvenlik düzeyini en iyi duruma çıkarabilmek için bazı çalışmalar yapmaktadırlar. Aşağıda bulunan adımları takip ederek hesabınız geçici olarak kilitlendi sorununu ortadan kaldırabilirsiniz.

Maallesef günümüzde halen hesap çalma, spam gibi birçok işlemin gerçekleşmesi ve insanların gizli bilgilerini ele geçirerek kötü işlerde kullanma da devam etmektedir.

Sosyal medya platformu olan facebook üzerinde bazı kullanıcılar yaşadığı bir problem için bizlerden bir çözüm yolu istedi ve bizlerde paylaşmak istedik. Problem ise hesabınız geçici olarak kilitlendi sorunu ki gayet basit bir çözüm olduğu için kolay bir şekilde bu işlemi gerçekleştirebiliriz.

Facebook Hesabınızın Geçici Olarak Kilitlenmesi Sebepleri

Şikayet Edilme, Spam Atılması

Facebook hesabınızın kilitlenmesi sebeplerinden birisi başka kullanıcılar tarafından şikayet edilmesi veya spam gönderiler ile hesabınızı kilitlemeye çalışmaktır. Bu tür olaylarda facebook inceleme yapmaksızın direk hesabı geçiçi kilitleyerek hesabı inceleme altına almaktadır.

+18 İçerik ve Kural Dışı İçerik Paylaşmak

Facebook gibi platformlarda katı kurallar olduğu için site içerisinde yasaklı video yani kurallara uymayan video türleri atılması uyarı almadan hesabınızın kilitlenmesine sebep olan maddelerden birisidir..

Hesabınız Çalınmaya Çalışılırsa

Hesabınızı bir kişi ele geçirmeye çalıştığı taktirde bazı işlemleri sizin mailiniz adına veya kullanıcı adınız ile işlem yapacağı için facebook sizin yaptığınızı düşünerek direk hesabınızı banlayabilir ki bu durumu aşağıda vereceğimiz yöntem ile kurtarabilirsiniz.

Gruplarda Fazla Paylaşım Yapmak

İnsanlar facebook içerisinde bulunan binlerce gruba katılarak her birinde farklı paylaşımlar yapmaktadır. Maallesef grup kurallarına uyulmadığı taktirde ve her gruba girerek sık sık paylaşım yaptığınızda bu durum spam gibi gözükerek sizin hesabınızın geçici olarak kilitlenmesine neden olacaktır.


Facebook geçiçi olarak kilitlendi
hatasının belli başlı sebeplerini sizler için liste halinde paylaşmış durumdayım. Şimdi ise aldığınız bu hatanın tek bir çözümü bulunmaktadır ki o işlemi de hemen hemen herkes bildiği için kolay bir yöntemdir kendisi. Lafı daha da uzatmadan işlemimize geçerek bizleri nelerin beklediğini görelim.

Yöntem 1
  • Facebook‘a giriyoruz
  • Hesabımıza giriş yapmak için e-posta ve şifre giriyoruz.
  • Sizi bir hata ekranı karşılayacaktır, devam butonuna tıklıyoruz.

Devam ettikten hemen sonra sizlerden bir kimlik doğrulama işlemi isteyecektir. Buraya Dosya Seç kısmına tıklayarak telefonunuzun kamerası ile kimlik kartınızı önlü ve arkalı çekerek buraya yüklüyorsunuz, facebook belli bir süreç içerisinde kimliğinizi gördüğü taktirde hesabınızı açacak ve kilidi kaldıracaktır.

Yöntem 2

Kullandığınız tarayıcı eğer chrome, mozilla vs bilindik bir yazılım ise bilgisayarınıza Mcaffe gibi temizlik yapan antivirüs programları ile tarama yapın ki bu sayede eğer tarayıcınıza virüs bulaştı ise temizlik yaparak bir daha bu soruna sebep olmamasını sağlayabilirsiniz.

Bu tür iki işlemi yaptıktan sonra geriye sadece beklemek ve facebook’un yapacağı işlem kalıyor. Hesabınızda oluşabilen virüs, spam, farklı paylaşım gibi durumlarda maallesef bu tür sıkıntılar yaşayabilirsiniz fakat hesabınız sonsuza kadar kapanacak diye de asla düşünmeyin.

Eğer kalıcı bir durum söz konusu olsaydı çok daha farklı bir uyarı mesajı almış olurdunuz ki o durumda çözümü olmayan bir çıkmaza girmişsiniz demektir. Sizlerde eğer paylaştığımız çözüm işe yararsa aşağıda bulunan yorum kısmına görüşlerinizi paylaşarak bilgilendirme yapabilirsiniz.

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Merhaba kardeşim benim hesabım kitlendi ama geçici yazmıyor ve kimlik yollayabileceğim herhangi bir bağlantı yok sadece daha fazla bilgi yazıyor ona tıklayınca açmak için herhangi bir yönlendirme yok eğer whatsapp varsa lütfen yardım edermisin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu