Instagram DM Görüldü Nasıl Kapatılır? - Teknolobit
İnternet

Instagram DM Görüldü Nasıl Kapatılır?

Instagram’da ki görüldü özelliği kullanıcılara ciddi bir kolaylık sağlasa da bazen gelen mesajlara yetişmek zor olabiliyor. Bunun için instagram DM görüldü kapatma. veya size gelen mesajlara toplu yanıt verebilirsiniz. Eğer cevap vermemezlik yaparsanız takipçileriniz bu durumdan hiç memnun olmaz. Takipçi sayınız azalabilir. Bunun çeşitli yöntemleri bulunur.  Yapanız gereken yöntemlere birlikte inceleyelim.

Instagram Mesaj Görüldü Özelliği Nedir?

Instagram kullanıcıları, bazı zamanlarda gönderdikleri mesajın karşıdaki kullanıcı tarafından okunması durumunda “mesaj görüldü” şeklinde bildirim alırlar. Başka sosyal medya uygulamalarında da bu özelliklerle karşılaşabiliriz. Bu mesajlara bazen tek tek okumakta zorluk çekilebiliyor. Takipçilerine toplu cevap verme ya da instagram DM görüldü kapatma yöntemini tercih etmektedirler. Bunun sebebi anlık olarak DM’de bulunan mesajlara cevap vermek istemiyorlar. Ancak bu gibi yaşanan durumlarda insanlar takip ettikleri instagram kullanıcılarına ister istemez kırılabiliyorlar. Hatta takipten çıkabiliyorlar. Bu yaşananlar instagram kullanıcıları için çok can sıkıcı bir durumdur.

Instagram Mesaj Görüldü Kapatılır Mı?

Günümüzde birçok kişi instagram görüldü kapatma yöntemini bulmaya çalışıyor. Böylece gelen mesaj üzerinden mesajlar okunmak DM görüldü bölümü karşı tarafa gitmeyecek. Bunun için farklı bir program kullanılmasına gerek yoktur. Instagram üzerinde kolaylıkla işlem gerçekleştirilebilir. Instagram üzerinden direkt yapılabilir ya da farklı programlar yoluyla bu işi çözebilirsiniz. Bu yöntemleri birlikte inceleyelim.

Ayrıca bkz: Instagram Toplu Takip Bırakma içeriğimize de göz atabilirsiniz.

Instagram DM Görüldü Kapatma

Instagram’a giriş yaptığınızda sizi takip edenler mutlaka görürler. Size gücenmesin ve takipten çıkmaması için cevap vermek zorundasınız. Burada instagram görüldü kapatma özelliği devreye giriyor. Bu özelliği devre dışı bırakmak için aşağıda yazılan adımları izlemelisiniz. 

  • Öncelikle Instagram hesabınıza giriş yapın.
  • Daha sonra sağ üst tarafta bulunan 3 çizgiye tıklayın.
  • Buradan ayarlar bölümüne giriş yapılmakta ve hareket bölümü kısmına girilecektir.
  • Bu kısımdaki renk mavi ise görüldü anlamına gelir. Eğer renk gri ise o zaman görüntü kısmı kapalı şeklinde anlaşılır.
  • DM görüldü kısmı buradan kapatılabilir.

Böylece yukarıdaki yöntemler dahilinde DM görüntü kısmı ortadan kalkar. Hem siz hem de mesajlaştığınız kişi yazılanları göremeyecektir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu