İnstagram Hesap Dondurma ve Kalıcı Silme Yöntemi

 İnstagram Hesap Dondurma ve Kalıcı Silme Yöntemi

İnstagram, sosyal medya denildiğinde insanların genel olarak aklına geldikleri ilk platformlardan birisidir. Gün geçtikçe popülerliğini arttıran ve daha fazla kullanıcı sayısına ulaşan instagram aldığı birçok özellikleri ile de kullanıcılarını hoşnut etmektedir. Bu yazımızda kullanıcıların arama yaptığı kelimelerden birisi olan instagram hesap silme ve instagram hesap dondurma işlemlerini basit bir şekilde adım adım anlatacağım.


İnstagram hesap dondurma ve silme işlemlerini bilgisayar aracılığı ile yapmamız gerekiyor ki maallesef işlemler telefon üzerinden gerçekleşmemektedir. İsterseniz lafı daha fazla uzatmadan işlemlerimize geçiş yaparak bizleri hangi adımların beklediğine göz atabiliriz.

İnstagram Geçici Hesap Dondurma

Bu ilk işlemimizde instagram hesap dondurma işlemini göstereceğim ki bu şekilde yaptığınız taktide hesabınızı istediğiniz zaman kolay bir şekilde geri açabileceksinizdir.

  • İlk olarak instagram web sayfasına giriş yapıyoruz.
  • Sağ üst köşeden profil bölümüne giriş yapıyoruz.
  • Açılan ekranda profilini düzenle diyoruz.
  • En alt bölümde hesabını geçiçi olarak kapat butonuna tıklıyoruz.
  • Açılan ekranda size sorulan soruyu cevaplama yapın ve şifrenizi girerek hesabı geçici olarak kapata tıklayarak işlemi tamamlayın.

Bu adımları gerçekleştirdiğiniz taktirde artık instagram hesabınız geçici olarak dondurulmuştur. İstediğiniz bir zaman kullanıcı adı ve şifreniz ile giriş yapmaya çalıştığınızda hesabınız otomatik olarak açılacak ve eskisi gibi kullanmaya devam edebileceksinizdir.

İnstagram Kalıcı Hesap Silme Yöntemi

Bu adımda ise yapacağınız işlem sonrasında instagram hesabınız kalıcı olarak silineceği için geri alma imkanınızın olmayacağını da bilmeniz gerekmektedir.

  • İlk olarak buradan instagram web sayfasını açarak hesabınıza giriş yapın.
  • Daha sonra buradaki kalıcı hesap silme linkine tıklıyoruz.
  • Açılan ekrandan neden hesap silmek istediğinizi seçiyorsunuz.
  • Alta gelen kısma şifrenizi girerek hesap sil butonuna tıklıyoruz.

Bu işlemi de gerçekleştirdikten sonra artık instagram hesabınız kalıcı bir şekilde silinmiş olacaktır. Her iki instagram hesap silme işlemini de bu yazımızda özet olarak ve açıklayıcı bir şekilde anlatmış bulunmaktayız. Sizlerde bu yöntemleri kullanarak ister geçici hesap silebilir isterseniz de kalıcı olarak instagram hesabınızı silebilirsiniz. Bu işlemleri gerçekleştirirken bilgisayar kullanmanız gerekmektedir ki aksi taktirde maallesef telefon üzerinde işlem gerçekleşmemektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın