Instagram Hikayeler Gözükmüyor Sorunu ve Çözümü - Teknolobit
Mobil

Instagram Hikayeler Gözükmüyor Sorunu ve Çözümü

Günümüzde sıklıkla kullanmış olduğumuz sosyal medya uygulamaları, birçoğumuzun olmazsa olmazları arasında yer almaktadır. Gündelik hayatımızda sıklıkla telefonlarımızdan sosyal medya hesaplarımıza girerek kısa yada uzun vakitlerimizi geçirmekteyiz. Tabi sosyal medya kavramı denildiğinde akla gelen isimlerden birisi de Instagram olmaktadır.

Instagram, sosyal medya alanında kendini bir hayli aşan ve harika başarılara imza atan isimlerden birisi haline gelmiş durumdadır. Tabi milyonlarca kişinin kullanması sonucunda karşılaştığımız bazı hatalarda meydana çıkabilmektir. Bu hatalardan birisi de Instagram Hikayeler Gözükmüyor sorunu olmaktadır. Kullanıcıların karşılaştığı bu hatayı ele alarak sizlerle birlikte cevaplamak ve çözüm yolları üretmek istiyorum.

Instagram Hikayeler Gözükmüyor sorununu günümüzde birçok kişi maallesef almaktadır. Sizler için bu konu hakkında birkaç farklı çözüm yolu bularak paylaşmak istiyorum. Dilerseniz lafı daha fazla uzatmadan merak edilen konu başlıklarımıza geçiş yapabiliriz. Bu sayede bizleri ne tür bilgilerin beklediğini de görmüş olabiliriz.

Instagram Hikayeler Gözükmüyor Sorunu

Instagram uygulamasında karşılaşılan hikaye problemi, son zamanlarda artık kronikleşmeye başlamış durumdadır. Maallesef birçok kullanıcının şikayetçi olduğu durumlardan birisidir. Hikayelerin görünmemesi bazen cihazlarımız ile kaynaklı, bazen de instagram sunucuları ile alakalı olmaktadır.

Hikayeler bölümü instagram uygulamasında en çok sevilen ve beğeni kazanan alanlardan birisidir. Bu sebepten dolayı da insanlar burada hikayelerin gözükmemesinden bir hayli şikayetçi olmaktadır. Fotoğraf, video, durum gibi paylaşımlardan kimse geri kalmak istemeyecektir. Bu sebepten dolayı da bu sorunu çözmek için araştırma arayışına girmektedirler.

Merak etmeyin, sizlerle birlikte Instagram Hikayeler Gözükmüyor Sorunu çözümü yollarına geçiş yapıyoruz. Aldığınız bu hatayı çözerek sizleri bu sorundan kurtarmış olacağım.

Cihazınızı Yeniden Başlatın

Cihazınızı Yeniden Başlatın
Cihazınızı Yeniden Başlatın

Bu tür problemlerde genel olarak ilk olarak tavsiye ettiğim yöntemim cihazı yeniden başlatmak olacaktır. Bazı durumlarda kendi cihazımızdan kaynaklı sorunlar meydana gelmektedir. Bu sebepten dolayı da yazılımın kendine gelmesi ve ayarları düzeltmesi için yeniden başlatmak gereklidir. Telefonunuzu kapatma ve açma adımlarını uygulayarak hikayelerinizi test edebilirsiniz.

Tarih ve Saat Kontrolü Yapın

Tarih ve Saat Kontrolü Yapın
Tarih ve Saat Kontrolü Yapın

Akıllı telefon ve tabletlerde eğer tarih ve saat doğru değilse, internet kısmında birçok sorunla karşılaşabiliriz. Bu sebepten dolayı cihazınızın saat ve tarihi doğru olması önemli bir konudur. Ayarlar kısmında tarih bölümünden internet saati ile aynı olacak şekilde ayarlama yapmanız gerekmektedir. Aksi taktirde instagram hikaye bölümündeki hata devam edecektir.

Önbellek ve Veri Temizleme Yapın!

Önbellek ve Veri Temizleme Yapın!
Önbellek ve Veri Temizleme Yapın!

Telefonumuzda instagram uygulamasına giriş yaptığımızda gördüğümüz birçok görsel, video ve içerikler önbelleğe otomatik olarak kaydedilmektedir. Bu sebepten dolayı da uygulama alanında depolama alanı oluşmaktadır. Tabi bazen önbelleğe alınan dosyalar, maallesef bazı problemler ile karşılaşmamıza neden olmaktadır.

Peki Instagram önbellek temizleme nasıl yapılır? Kısaca bu adımlara göz atabiliriz;

  • Telefonumuzdan Ayarlar bölümüne giriyoruz,
  • Açılan ekrandan Uygulamalar bölümüne basıyoruz,
  • Buradan ise Instagram uygulamasını bularak tıklıyoruz,
  • Açılan ekrandan Önbellek Temizle ve Verileri Temizle seçeneklerine tıklıyoruz.

Bu adımları uyguladığınız taktirde kolaylıkla önbellek temizleme işlemleri gerçekleşmiş olacaktır. Yeniden instagram uygulamasına giriş yaparak hikayelerinizi kontrol edebilirsiniz.

Güncellemeleri Kontrol Edin

Güncellemeleri Kontrol Edin
Güncellemeleri Kontrol Edin

Instagram, kullanıcıların şikayetleri durumunda alınan hataları gidermek için güncelleme yayımlamaktadır. Alınan bu güncellemeler eşliğinde hatalar ortadan kalkıyor ve sorun çözülüyor. Play store mağaza üzerinden Uygulamalar > Güncellemeler > Instagram yolunu takip ederek güncelle butonuna basmanız yeterli olacaktır. Bu sayede yeni sürümde hikaye sorununuz büyük bir ihtimalle ortadan kalkmış olacaktır.

İnternet Ağınızı Değiştirin

İnternet Ağınızı Değiştirin
İnternet Ağınızı Değiştirin

Birçok kişiden çözüm yollarını araştırdım ve farklı sonuçlar elde ettim. Aldığım çözüm yollarından birisi de internet ağı değişikliği oldu. Wifi kullanıcılarının mobil veriye, mobil veri kullanıcılarının da wifi’ye geçmelerini önermekteyim. Bu sayede problemin internette olup olmadığını da kolaylıkla anlamış olabiliriz.

Bu yazımızda sizlerle birlikte Instagram Hikayeler Gözükmüyor Sorunu ve Çözümü başlığı altında bilgilendirme yapmaktayım. Umarım sizler için faydalı ve bilgi içeren bir makale türü olmuştur. Sizlerde aşağıda yer alan yorum kısmına konu ile alakalı görüşlerinizi yazabilirsiniz.

Ayrıca bu içerikler de dikkatinizi çekebilir:

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu