İnstagram Kaybolan Mesaj Modu Nedir ?

 İnstagram Kaybolan Mesaj Modu Nedir ?

Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya platformlarından bir tanesi olan instagram, aldığı güncellemeler ile birlikte son zamanlarda farklı değişikliklere giderek kullanıcılarına bir çok alanda değişiklikler ve geliştirmeler sundu. Son gelen güncellemelerde ise kaybolan mesaj özelliği ile gelen instagram, bizleri her güncelleme aşamasında şaşırtmaya devam etmektedir.


İnternette son zamanlarda rastladığım arama konularından bir tanesi instagram kaybolan mesaj modu ile alakalı olduğu için bilgilendirici bir yazı paylaşmak istedim. Dilerseniz instagramın aldığı son güncelleme ile birlikte gelen kaybolan mesaj moduna geçiş yaparak bizleri nelerin beklediğine geçebilir, nasıl kullanıldığına dair bilgimizi okuyabiliriz.

İnstagram Kaybolan Mesajlar Nedir ?

Bu mod aslında isminden de anlaşılacağı üzere mesajların kaybolması daha doğrusu silinmesi anlamına gelmektedir. Bu özellik ile birlikte sohbetten çıktığınız andan itibaren artık mesajlarınız otomatik olarak silinecektir . Herhangi birisi ile mesajlaşırken ekranı yukarı doğru kaydırdığınız taktirde ufak bir pencere içerisinde Kaybolan Mesaj Modunu Aç ve Kapat gibi seçenekler yer alacaktır. Buradan dilerseniz bu modu aktif edebilir dilerseniz de açtıktan sonra kapatabilirsiniz.

İnstagram Kaybolan Mesajlar Nasıl Kullanılır ?

Bu modu kullanmak için az önce de söylediğim gibi yukarı kaydırma yaptığınızda butonlar gözükecektir. Tabii ki bu kaybolan mesajları kullanırken bazı noktalara dikkat etmeniz gerekmektedir ki aşağıda liste olarak sıralamasını paylaşıyorum.

  • Bu modu sürekli veya istediğiniz aralıklarda kullanabilirsiniz.
  • Herhangi bir mesajı ScreenShot aldığınız taktirde karşı tarafa bildirimiz gitmektedir.
  • Eğer instagram üzerinde grup sohbetinde iseniz ve bu modu açtıysanız gruptaki herkesin mesajı görmesi ile mod aktif olacaktır ve mesajlarınız ondan sonra silinecektir.
  • Konuşmalarım bu mod ile birlikte silindi, şikayet edemezler gibi düşünceniz varsa yanılıyorsunuz. Bu modu aktif etsenizde rapolama yapıldığınızda mesajlarınız instagram tarafından tabii ki görünmektedir ve ona göre işlemler yapılmaktadır.

Bu yazımızda sizlere instagram kaybolan mesaj modu hakkında kısa bilgiler vermeye çalıştım ki umarım faydalı bir yazı olmuştur. Yeni gelen bu özellik ile birlikte artık otomatik silinme özelliği aktif olacaktır ki şimdiden birçok kişi kullanmaya başlamış durumda. Sizlerde aşağıda bulunan yorum kısmına bu mod ile alakalı görüşlerinizi yazarak bizlerle paylaşabilirsiniz.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın