İnstagram Kendi Kendine Takip Ediyor Sorunu [Çözümlü] - Teknolobit
Blog

İnstagram Kendi Kendine Takip Ediyor Sorunu [Çözümlü]

Dünyanın en popüler ve en çok kullanılan sosyal medya platformlarından birisi olan instagram, gün geçtikçe çok daha fazla kişi tarafından kullanılmaya devam etmektedir. İnternette forumlarda gezinirken bazı kullanıcıların yaşadığı bir sorun olduğunu gördüm ve bende bu soru üzerine ufak bir araştırma yapmak istedim. Sorun şuydu ki bir çok kişi instagram hesabım kendi kendine takip ediyor gibi bir problem olduğunu söylemişler. Bizlerde bu yazımızda sizler için en kolay ve çözüm ortağı olan maddeleri bularak paylaşmak istedik.

Genel olarak internette araştırma yaparken birçok sayfa keşfette gezerken yanlışlıkla takip et butonuna tıkladığınızda  bu problem olacaktır gibi yazılar yazmışlar ve bu tür yazıların saçma olması gibi işe yaramadıkları da ortada. Açıkcası bu tür bir konuyu araştıran kişi mutlaka 15-20 hatta 100 den fazla kişiyi takip ettikten sonra araştırma yapacaktır. Yanlışlıkla takip et butonuna maksimum 2-3 kez tıklarsınız. Dilerseniz konumuza ve çözümlerine geçerek bizleri nelerin beklediğine göz atabiliriz.

İnstagram Kendi Kendine Takip Neden Eder ? 

İnstagram hesabınızın diğer hesapları kendi otomatik olarak takip etmesinin aslında sadece bir cevabı vardır ki o da ”virüs” olarak tanımlanmaktadır. Virüs olarak ne kastettin diyecekleriniz olacaktır ki arkadaşlar günümüzde instagram için takip uygulaması, profilime kim baktı, gizli hesap görme gibi onlarca uygulama bulunmaktadır. Kullanıcılar genel olarak bu tür uygulamalara kullanıcı adı ve şifre yazarak giriş yapıyorlar, uygulamalarda direk bu bilgileri kullanarak maallesef otomatik takip gibi seçenekleri kullanmaktadır.

İnstagram Kendi Kendine Takip Ediyor Çözümleri

Kendi kendine takip ediyor diyenler için bu yazımızda bir kaç çözüm önerisini başlıklar halinde paylaşmak ve sizlerin de bu çözüm yollarını deneyerek sorunu ortadan kaldırmanızı istiyoruz.

İnstagram Şifresini Değiştirme

İnstagram hesabınızda herhangi bir durumdan şüpheleniyorsanız yapmanız gereken ilk işlem instagram şifre değiştirme yöntemi olacaktır. Bu tür yazılımlar genel olarak şifre değiştirme yaptığınızda hesabınıza olan erişimleri kaybedecekleri için otomatik takip etme yöntemi de iptal olacaktır, güvenli bir şekilde hesabınız sadece sizin elinize geçmiş olacaktır.

İnstagram E-Mail Değiştirme 

Şifre değiştirmeniz yanında sorun devam ediyorsa instagram mail adresi değiştirme yapmanız gerekmektedir. Bu yöntem ile birlikte hem mail hem şifre değişimi sonucunda hesabınıza olan erişimleri kesin olarak gideceği için artık sizin hesabınızdan başkalarını takip edemeyeceklerdir.

İzin Verilen Uygulamaları Kaldırma

Eğer herhangi bir uygulamaya daha öncesinde bilerek veya yanlışlıkla erişim izni verdiyseniz mutlaka nedeni bu olay olacaktır. Bunun çözümü ise basit bir şekilde gerçekleşmektedir ki dilerseniz lafı daha fazla uzatmadan işlemlere geçebiliriz.

  • Adım #1: İlk olarak bilgisayar üzerinden herhangi bir tarayıcıya giriş yapıyoruz.
  • Adım #2: Daha sonra ise instagram.com sitesine giriş yapıyoruz.
  • Adım #3: Sağ üst Profil bölümünden Ayarlar kısmına tıklıyoruz.
  • Adım #4: Açılan pencereden ise Uygulamalar ve İnternet Siteleri bölümüne geliyoruz.
  • Adım #5: Burada herhangi bir uygulama, internet sitesi vs gözüküyorsa derhal erişim kaldırma yaparak tamamen silmiş oluyoruz.

Bu adımları gerçekleştirdiğiniz taktirde instagram hesabınız kendi kendine takip etme olayını bırakmış olacaktır. Bu tür eylemler genel olarak yukarıda da bahsettiğim gibi beni takip etmeyenleri görme, takipçi hilesi kasma gibi sitelerden gelen ve sizlerin kendi hesabınız ile giriş yapmanızdan kaynaklı problemlerdendir. Sonuçta sizlerin hesabını çalarak kimse takip etme olayını gerçekleştirmez, sizler mutlaka bir uygulama veya siteye şifrenizi girmiş olmalısınız ki bu durumu yaşıyorsunuzdur.

Paylaşmış olduğumuz çözüm önerileri %95 bir orana göre işe yarayacaktır fakat sizler geri kalan %5 diliminde kalırsanız artık geriye kalan tek çözüm kalmaktadır. Bu tür çözümler işe yaramıyorsa instagram hesabınızı silme dışında bir çözüm maallesef bulunmamaktadır. Bulaşan virüs kalıcı daha doğrusu mail, şifre vs tamamen ele geçirdiği için sürekli erişim halinde olacaktır mail, şifre dahi değiştirseniz de durum aynı olacağı için işe yaramayacaktır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu