İnstagram Mesaj İsteklerini Kapatma - Teknolobit
Mobil

İnstagram Mesaj İsteklerini Kapatma

İnstagram milyonlarca insanın kullanmış olduğu en popüler sosyal medya araçlarından bir tanesidir. Hemen hemen hepimizin kullandığı instagramda bildiğiniz üzere mesaj isteği denilen bir olay var. Sizlerin takip etmediği ve sizi takip etmeyen birisi size mesaj gönderdiğinde instagram mesaj isteği olarak nitelendirilmektedir.

Birçok kişi hesabını sadece yakınları ile kullanırken bazıları da takip ve takipçi kasmadan keşfet için kullanmaktadır. Doğal olarak birçok kişi de instagram mesaj isteklerini kapatma yöntemlerini aramaktadır. Bizlerde sizlere bu yazımızda basit bir şekilde istekleri nasıl kapatabileceğinizi göstermek istedik. Dilerseniz derhal yöntemimize geçerek bizleri hangi adımların beklediğine göz atabiliriz.

İnstagram Mesaj İstekleri Nasıl Kapatılır ? 

İlk olarak işlemlere başlamadan önce instagram uygulamanızın en güncel versiyonda olmasına dikkat edin ki bazı sürümlerde maallesef kapatma özelliği bulunmamaktadır. İnstagram gelen mesajları engellemek için aşağıdaki adımları takip etmeniz yeterli olacaktır.

  • İlk olarak ”instagram profiline” giriyoruz.
  • Sağ üst köşeden ”Üç Çizgiye” basıyoruz.
  • Oradan ”Ayarlar” bölümüne tıklıyoruz.
  • Açılan ekrandan ise ”Gizlilik > Mesajlar” bölümüne tıklıyoruz.
  • Şimdi ise ”Instagram’da ki Diğer Kişiler” bölümünü ”istek alma” olarak işaretleyin.

Bu işlemler sonucunda artık instagram mesaj istekleri engelleme işlemi başarılı olarak sonuçlandırılacaktır. Bu işlem hem android hem de ios cihazlarda yapılabilen bir işlem olduğu için telefon ve model farketmeksizin istediğiniz gibi işlemleri yapabilirsiniz.

Sizlerde konu ile alakalı soru ve görüşlerinizi aşağıda bulunan yorum kısmına yazarak bizlerle paylaşabilirsiniz ve sorunlarınızı en kısa zamanda cevap alarak çözebilirsiniz.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu