Instagram Silinen Mesajları Geri Getirme - Teknolobit
Mobil

Instagram Silinen Mesajları Geri Getirme

İnstagram kullanıcıları çoğu zaman ben de dahil olmak üzere yanlışlıkla mesajları silebilmektedir ki bu durum maallesef önemli mesajların olduğu zamanlarda olabiliyor. Bu yazımızda sizler için instagram silinen mesajları geri getirme, instagram silinen hesabı geri alma formu, instagram silinen mesajları geri getirme uygulaması gibi soru başlıklarını alarak sizlere kolayca cevap vereceğiz.

İnstagram üzerinde silinen mesajların geri gelmeyeceğini ve uğraştırıcı bir iş olduğunu düşünüyorsanız yanılıyorsunuz diyebilirim. İnstagram bu tür problemlere karşılık olarak kullanıcılarını düşünerek gerekli aracını uygulamanın içerisine yerleştirmiş. Genel olarak internette gezinirken rastladığım konulardan bir tanesi de instagram silinen mesajı geri getirme uygulamaları oldu ki bu tür uygulamalar asla mesajlarınızı geri getirmeyecektir ki aynı zamanda hesap bilgilerinizi de çalabilir, bu yüzden dikkatli olmanızı tavsiye ederim.

Instagram Silinen Mesajları Geri Getirme Yöntemi

[alerts alerts_renk=”alert-primary” alerts_icerik=”Burada anlatacağım yöntemleri aynısını uyguladığınız taktirde silinen mesajlarınıza kolaylıkla erişebileceksinizdir.”]
  1. İnstagram uygulamasına giriş yapıyoruz.
  2. Uygulama içerisinden Ayarlar > Güvenlik bölümüne giriyoruz.
  3. Buradan ise “Verileri İndir” kısmına tıklıyoruz ve uyarıya “tamam” diyoruz.

Buradaki işlemlerimiz bitmiş durumda ve şimdi yapmanız gereken tek şey mail adresinize gelen dosyayı beklemektir.

JSON Dosyasını CSV Formatına Dönüştürme

Bu işlem ise mailinize gelmiş olan dosyayı açma ile alakalıdır. İnstagram’ın size atmış olduğu mesaj .json formatı olduğu için mesajlarınıza erişim için csv formatını çevirmemiz gerekmektedir.

  1. İlk olarak buradaki” linke tıklıyoruz.
  2. Buradan ise Upload JSON file” diyerek mailden gelen dosyayı seçiyoruz.
  3. Dönüşüm tamamladıktan sonra “download” diyerek bilgisayarımıza indiriyoruz.

Bu işlemlerden sonra indirdiğiniz klasör içerisinde bulunan İnbox klasöründe kolaylıkla mesajlarınızı görebilecek ve bu sayede instagramda silinen mesajları geri getirme işlemini başarıyla tamamlamış olacaksınızdır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu