Instagram Toplu Takip Bırakma - Teknolobit
Blogİnternet

Instagram Toplu Takip Bırakma

Instagram’da bir süre takip edip sonra takipten çıkan birçok kişi olabilir. Fakat kullanıcılar bunu anlamakta zorluk çeker. Instagram toplu takip bırakma yöntemi bu yüzden kullanılır. Bu yöntemin nasıl kullanıldığını gelin birlikte inceleyelim.

Instagram Toplu Takip Bırakma Nedir?

Instagram toplu takip bırakma yönteminin bir diğer adı takipçi ayıklama işlemidir. Takip bırakma durumu en çok uğraştıran eylemlerden biri olmuştur. Kişileri tek tek unfollow etmek oldukça yorucu olabiliyor. Çoğu kişi bu sebepten dolayı böyle bir işe kalkışmıyor. Takipçi bırakma işleminin toplu bir şekilde yapılması için program indirilir ya da aplikasyonlar kullanılır. Bu işlem için kullanılan çeşitli yöntemler vardır. Bu programlar kullanılırken, ilk önce instagram hesabına giriş yapılır daha sonra takipten çıkılmak istenen hesaplar hızlı bir şekilde seçilir.  Kullanıcılar takipten çıktığı kişilerin instagram gönderilerini veya hikayelerini göremez. Görebilmesi için kişinin Instagram hesabının herkese açık olması gerekir. Bu şekilde takipten çıkarılan kişi tekrar istek atabilir. Eğer böyle bir durumla karşılaşmak istenmiyorsa engelleme seçeneği tercih edilir. Instagram toplu takip bırakma işlemi bilgisayar yardımı olmadan da yapılabilir. Ancak telefon bir uygulama indirilmesi gerekir.

Ayrıca bkz: Instagram takip engeli kaldırma içeriğimize de göz atabilirsiniz.

Instagram Toplu Takip Bırakma [PC]

Bu tür işlemler genellikle mobil uygulamalar üzerinden yapılır. Çünkü Instagram’a bilgisayar üzerinden giren kişi sayısı neredeyse yok denecek kadar azdır. Hatta mobilden kullanıldığı için bilgisayar üzerinden toplu takip bırakma işlemi pek bilinmiyor. Oysa bilgisayar üzerinden daha hızlı bir şekilde gerçekleştirilebilir. Ayrıca kullanımı daha kolaydır. Bilgisayar üzerinden toplu takip bırakma işlemi için belirli eklentilere sahip olmak gerekir. Bu eklentilerin internet bağlantıları Google tarayıcısı üzerinden sunulur. İndirme işlemi gerçekleştirildikten sonra Instagram’a giriş yapılır. Takipten çıkarılmak istenen hesaplar tek tek seçilir ve sonra tümü silinir. ​​Instagram toplu takip bırakma pc yöntemi diğer mobil uygulamalara göre daha güvenlidir.

Instagram Toplu Takip Bırakma [Android]

Android işletim sistemi akıllı telefona sahipseniz ‘’Unfollow Users’’ uygulamasını önermekteyiz. Bu uygulama, kolay kullanımı sayesinde kişileri toplu olarak takipten çıkarmak için size yardımcı olacaktır Android cihazınıza bu uygulamayı yükleyerek toplu takip bırakma işlemlerinizi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Unfollow Users uygulamasını yükledikten sonra uygulayacağınız yöntemler şu şekildedir:

  • Instagram hesabındaki takipçileri takipten çıkarmak için ilk olarak uygulamayı Play Store ile Android cihazınıza yükleyiniz.
  • Cihazınız üzerinden Unfollow Users uygulamasına Instagram hesap bilgileriniz ile giriş yapınız.
  • Daha sonra ekranınıza bulunan ‘’Unfollow 10 From Top’’ butonu ile takipten çıkarmak istediğinizi hesapları 10’ar 10’ar seçerek takipten çıkarmaya başlayabilirsiniz.

​​Instagram toplu takip bırakma android yöntemi ile kolay bir şekilde kişileri takipten çıkabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu