İnstagram Video Açılmıyor Sorunu Çözümü - Teknolobit
Mobil

İnstagram Video Açılmıyor Sorunu Çözümü

İnstagram son zamanların en popüler sosyal medya uygulamalarından bir tanesidir. Bu yazımızda ise sizlere sık sık karşılaştığımız problemlerden birisi olan instagram video açılmıyor, instagram siyah ekran sorunu, instagram video açılmıyor dm gibi soru başlıklarını karşınıza getirerek çözümünü en basit adımlar halinde paylaşacağım.

Bildiğiniz üzere bu tarz sosyal medya uygulamalarında birçok hata meydana gelebilmektedir ki bunlardan bir tanesi de instagram siyah ekran sorunu ve instagram video açılmıyor sorunlarındır. Özellikle keşfet ekranında gezinti yaparken bazı videolar açılmamakla birlikte siyah bir ekran üzerinde sabit kalmaktadır. Aşağıda göstereceğimiz yöntemler ile birlikte bu sorunu ortadan kaldırabilecek ve kolayca instagram videolarınızı izlemeye devam edebileceksinizdir.

İnstagram Video Açılmıyor Sorunu Çözümleri

1 – İnstagram Uygulamasını veya Cihazınızı Yeniden Başlatın

Bu sorunun en basit ve kolay yöntemlerinden bir tanesi kullanmış olduğunuz telefon veya tableti yeniden başlatmaktadır ki sorun %95 oranında çözülmüş olacaktır. Cihazınızı yeniden başlatmakla uğraşmak yerine ilk olarak tabii ki uygulamayı kapatarak da yeniden açabilirsiniz.

2 – Play Store Üzerinden Güncellemeleri Kontrol Edin

Özellikle android işletim sistemli cihazlarda alınan birçok hata ve problem güncelleme yapılmadığı içindir. Android veya İos işletim sistemli cihazınızın mağazasına giriş yaparak instagram uygulamasına gelen bir güncelleme olup olmadığını kontrol edin ve eğer var ise hemen güncelleyerek sorunu ortadan kaldırabilirsiniz.

3 – Ayarlar Bölümünden Veri Tasarrufunu Kontrol Edin

Bildiğiniz üzere telefon ve tabletlerde bulunan veri tasarrufu özelliği açıldığında birçok işlemi kısıtlayarak cihazın bazı ayarlarını değiştirmektedir. Eğer siz fark etmeden bu özellik açıldıysa maallesef instagram video açılmama sorununu da beraberinde getirecektir.

Yukarıda belirtmiş olduğumuz farklı yöntemi denediğiniz taktirde mutlaka sorunun ortadan kalktığını göreceksinizdir. Sizlerde aşağıda bulunan yorum kısmına bu konu ile alakalı görüşlerinizi belirtebilir, eğer başınıza böyle bir olay geldiyse kendi çözüm yönteminizi yazarak bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Çok teşekkür ederim. Yazınız yardımcı oldu. Telefonu yeniden başlattım ve problem hall oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu