İnstagram'dan Nasıl Para Kazanılır ? - Teknolobit
Blog

İnstagram’dan Nasıl Para Kazanılır ?

Sosyal medya kullanım oranları gün geçtikçe çoğalmaya devam etmektedir ve aynı şekilde instagramı kullanmak için kullanılan mobil cihazlarında kullanımı artmaktadır. Bizler bu yazımızda internet üzerinde bir hayli sorulan instagramdan para kazanma, instagramdan para nasıl kazanılır gibi soruları cevaplayarak sizlere hızlıca yardımcı olacağız.

Bildiğiniz üzere internetten nasıl para kazanılır soruları bir hayli çoğalmış durumda ve bizlerde binlerce kişinin gelir kaynağı olan instagram platformu hakkında birkaç bilgi vermek istedik.

İnstagram üzerinden para kazanmak için yapmanız gereken şeyler aslında basit adımlardır ki sabrederek takipçinizin çoğalmasını ve tabii ki aynı zamanda etkileşim oranlarınızın da artmasını beklemeniz gerekmektedir. Dilerseniz lafı daha fazla uzatmadan konumuza geçerek bizleri hangi adımların beklediğine kısaca göz atabiliriz.

İnstagram Satış Yaparak Para Kazanma

İnstagram üzerinden para kazanmanın en aktif yollarından birisi de satış yaparak para kazanmaktır. Eğer elinizde herhangi bir toptan mal veya ürettiğiniz bir şey varsa, onu düzenli olarak üretime geçirip instagram üzerinden satış için hazır hale getirebilirsiniz.

İnstagram platformunda ayakkabı, saat, kolye gibi birçok kategoride onlarca farklı satıcı bulunmaktadır. Sizlerde kendinizin satış yapabileceği doğru ürünü seçerek instagram üzerinde büyük bir marka haline gelebilirsiniz. Bu işi başarabilmeniz için biraz zamana ve kurduğunuz markanın tanınmasına ihtiyacınız olacaktır ki satışlarınız zamanla çoğalacaktır.

Reklam Alarak Para Kazanma

İnstagram fenomeni kişiler bildiğiniz üzere hesaplarından bir ürünün reklamını paylaşarak kolay yoldan para kazanmaktadırlar. Bu sizlerin hesabınızın takipçi sayısına ve tabii ki etkileşim oranlarına doğrudan bağlantılı olan bir yoldur.

İnstagram profilinizin eğer genel kitlesi erkek ise büyük ihtimalle sizler parfüm, saat gibi ürünlerin reklamını yapabilirsiniz. Profilinizin takipçi kitlesi eğer kadınlardan oluşuyorsa makyaj ürünleri, parfüm, ayakkabı gibi farklı ürünlerin reklamlarını yapabilirsiniz. Tabii ki burada önemli olan kitlenizin yaptığınız reklama karşı etkileşimidir ki aksi taktirde reklam alma ihtimaliniz az olacaktır.

Sizlerin instagram reklam yaparak para kazanma ihtimaliniz için hesabınızın en az 50K ila 100K arasında takipçi sayısına çoğaltmanız ve tabii ki takipçilerinizi bot vs kasmadan organik olarak yükseltmeniz çok önemli bir faktördür. 

Hizmet Sunarak Para Kazanma

İnstagram üzerinden yaptığınız bir iş üzerinden para kazanmak sizlerin kariyeri açısından harika bir iş türüdür. Örnek olarak sizler bir telefoncu dükkanı işletiyorsunuz, instagram üzerinden telefonla alakalı bir hesap açarak hem dükkan işlerinize ek gelir hem de kariyerinizi  genişletme ihtimaliniz yükselecektir.

İnstagram üzerinde tabii ki sadece tek bir iş ile hizmet sunmak yerine anladığınız tüm hizmetleri paylaşarak kendinize bir iş bulabilirsiniz. Web sitesi kurma, SEO işlemleri, telefon-bilgisayar tamir etme gibi onlarca fikri düşünerek bu işe girişebilirsiniz. 

Hizmet sunarak para kazanma işleminde önemli olan kurallardan biriside hizmet portfolyonuzun olmasıdır ki insanların sizlerin daha önceden yaptığı işleri görerek sizlerden hizmet almasını sağlamanız gerekmektedir.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu